Doktor v mobilu: Aplikaci Anura Lite prý k diagnóze stačí sken obličeje

aplikace anura lite diagnóza sken obličeje

Jak se v dnešních dnech přesvědčujeme nejen u rozhovorů s ChatGPT nebo při vytváření obrázků přes Midjourney, umělá inteligence alias AI nabývá na síle a realizuje se ve stále více oborech. Výjimkou není ani medicína, což potvrzuje například i naše nedávná zprávička o automatizovaném čtení rentgenových snímků v havířovské nemocnici. AI už se ale blíží i tomu, že bude diagnostikovat jednotlivé uživatele chytrých telefonů. Částečně to dokazuje experimentální aplikace Anura Lite, která k tomu využívá sken obličeje.

“Aplikace je založená na umělé inteligenci, která využívá fotoaparát na vašem mobilním zařízení k posouzení vašeho celkového zdraví. Anura Lite je první aplikace na světě, která umožňuje bezkontaktní hodnocení zdravotního stavu pouze pomocí 30sekundového selfie videa. Výpočtové modely byly vyvinuty za použití stejného lékařského vybavení a vědeckého nástroje, jaký se nachází v laboratořích a na klinikách,” stojí v popisu nástroje na Google Play.

Anura Lite
Anura Lite

Mezi údaje, které je aplikace schopná o uživateli před objektivem zjistit, patří například tepová frekvence, nepravidelný srdeční tep, rychlost dýchání, variabilita srdeční frekvence, index stresu nebo BMI. Nástroj je přitom momentálně k použití úplně zdarma.

Anura – Your Personal Wellness App

Anura - Your Personal Wellness App

Autoři nicméně upozorňují, že jejich aplikace v žádném případě nenahrazuje klasickou diagnózu. “Anura Lite nenahrazuje klinický úsudek zdravotníka. Má zlepšit vaše povědomí o celkovém zdraví. Nediagnostikuje, neléčí, nezmírňuje ani nezabraňuje žádné nemoci, symptomu, poruše nebo abnormálnímu fyzickému stavu. Pokud se domníváte, že máte zdravotní problém, poraďte se s odborníkem na zdravotní péči nebo pohotovostní službou,” stojí v upozornění.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Máte vyzkoušeno? Co vám aplikace napsala?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)