TOPlist

Aplikace 1Weather: Počasí, díky kterému už vás déšť nepřekvapí

Aplikace 1Weather

Aplikace s předpovědí počasí využívá velké množství z nás. Stačí několikrát kliknout a ihned víme, co si obléci na sebe, zdali bude dnes pršet případně padat sníh nebo kolika stupňů dosáhnou teploty v jednotlivých dnech. Na výběr máme opravdu velké množství aplikací. Dnes si představíme jednu z nich. Do našeho přístroje se opět dostala aplikace 1Weather, která od roku 2012, kdy jsme ji naposledy recenzovali, prošla mnohými změnami a vylepšeními.

Vyhledání aktuální pozice

Po úspěšné instalaci a prvním spuštění se dostáváme k vyhledání aktuální pozice, pro kterou chceme zjistit předpověď počasí. Polohu lze zadat ručně nebo automaticky pomocí GPS. V našem případě vše proběhlo rychle a bez problémů. Nyní se již dostáváme na hlavní obrazovku, kde nalezneme výpis aktuální teploty, tlaku, rychlosti větru nebo pravděpodobnosti deště.

Nastavení základních jednotek

Prvním důležitým krokem je nastavení základních jednotek naměřených údajů. Ve výchozím nastavení se totiž zobrazují stupně ve Fahrenheitech, rychlost větru v mílích za hodinu a tlak v palcích rtuťového sloupce. Samozřejmě volba zobrazovaných jednotek záleží na každém z nás.

Vybírejte z velkého množství obrázků

Aplikace nabízí široké možnosti nastavení vzhledu. Kromě volby zbarvení textu a ikon můžeme vybírat z několika kategorií obrázků na pozadí. Volit můžeme z kategorie klasických obrázků, kde vybíráme z motivu dřeva, trávy, zatažené oblohy nebo bouřkových mračen. V další kategorii jsou obrázky žánrově zaměřeny a neexistuje člověk, který by si z daných motivů nedokázal vybrat. Pokud by se přeci jen někdo našel, lze zvolit možnost zobrazení vlastního obrázku na pozadí aplikace.

Co dalšího aplikace nabízí

Nyní máme vše upraveno k obrazu svému a můžeme se pustit do užívání aplikace. Údaje zobrazené na hlavní stránce aplikace jsme si již popsali. Co dalšího v aplikaci nalezneme? Velice užitečné je zobrazení předpovědi na další dny se zobrazením slovního popisu předpovědi, teploty a pravděpodobnosti deště. Nalezneme zde také detailní předpověď stanovenou pro každou hodinu na dva dny dopředu. K dispozici máme také mapu s aktuální oblačností, východ a západ Slunce nebo fáze Měsíce.

Hodnocení – Aplikace 1Weather

Stažením aplikace 1Weather získáváme celkem přesného pomocníka na předpověď počasí. Nabízí velké množství poskytovaných informací s graficky povedeným designem. Nechybí ani několik widgetů na plochu, díky kterým máme předpověď počasí stále na očích. Pokud se zrovna poohlížíte po spolehlivé aplikaci o počasí, tato rozhodně stojí za vyzkoušení.

1Weather: Forecast & Radar
1Weather: Forecast & Radar
Jiří Štochl
O Autorovi - Jiří Štochl

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)