Menu

Aplikace 1Weather: Počasí, díky kterému už vás déšť nepřekvapí

Aplikace s předpovědí počasí využívá velké množství z nás. Stačí několikrát kliknout a ihned víme, co si obléci na sebe, zdali bude dnes pršet případně padat sníh nebo kolika stupňů dosáhnou teploty v jednotlivých dnech. Na výběr máme opravdu velké množství aplikací. Dnes si představíme jednu z nich. Do našeho přístroje se opět dostala aplikace 1Weather, která od roku 2012, kdy jsme ji naposledy recenzovali, prošla mnohými změnami a vylepšeními.

Vyhledání aktuální pozice

Po úspěšné instalaci a prvním spuštění se dostáváme k vyhledání aktuální pozice, pro kterou chceme zjistit předpověď počasí. Polohu lze zadat ručně nebo automaticky pomocí GPS. V našem případě vše proběhlo rychle a bez problémů. Nyní se již dostáváme na hlavní obrazovku, kde nalezneme výpis aktuální teploty, tlaku, rychlosti větru nebo pravděpodobnosti deště.

Nastavení základních jednotek

Prvním důležitým krokem je nastavení základních jednotek naměřených údajů. Ve výchozím nastavení se totiž zobrazují stupně ve Fahrenheitech, rychlost větru v mílích za hodinu a tlak v palcích rtuťového sloupce. Samozřejmě volba zobrazovaných jednotek záleží na každém z nás.

Vybírejte z velkého množství obrázků

Aplikace nabízí široké možnosti nastavení vzhledu. Kromě volby zbarvení textu a ikon můžeme vybírat z několika kategorií obrázků na pozadí. Volit můžeme z kategorie klasických obrázků, kde vybíráme z motivu dřeva, trávy, zatažené oblohy nebo bouřkových mračen. V další kategorii jsou obrázky žánrově zaměřeny a neexistuje člověk, který by si z daných motivů nedokázal vybrat. Pokud by se přeci jen někdo našel, lze zvolit možnost zobrazení vlastního obrázku na pozadí aplikace.

Co dalšího aplikace nabízí

Nyní máme vše upraveno k obrazu svému a můžeme se pustit do užívání aplikace. Údaje zobrazené na hlavní stránce aplikace jsme si již popsali. Co dalšího v aplikaci nalezneme? Velice užitečné je zobrazení předpovědi na další dny se zobrazením slovního popisu předpovědi, teploty a pravděpodobnosti deště. Nalezneme zde také detailní předpověď stanovenou pro každou hodinu na dva dny dopředu. K dispozici máme také mapu s aktuální oblačností, východ a západ Slunce nebo fáze Měsíce.

Hodnocení – Aplikace 1Weather

Stažením aplikace 1Weather získáváme celkem přesného pomocníka na předpověď počasí. Nabízí velké množství poskytovaných informací s graficky povedeným designem. Nechybí ani několik widgetů na plochu, díky kterým máme předpověď počasí stále na očích. Pokud se zrovna poohlížíte po spolehlivé aplikaci o počasí, tato rozhodně stojí za vyzkoušení.

 

Komentáře

Roxtedy

roxtedy 0

15.4.2016 19:23

Tato aplikace nebyla pul roku aktualizovana a kdo vi jestli jedte nekdy bude. Kdo chce presnou a spolehlivou predpoved pocasi at zkusi aplikaci jmenem Weather, Alerts, Barometer. Ma hodnoceni 4.7 !!! Ziji v londyne a je fakt presna…Pouziva finskou foreca ktera je lepsi pro evropu a US weather provider pro ameriku. Vzhled aplikace se da uzpusobit, tak aby vam vyovoval a poskytuje informaci o kterych se 1weather muze jen zdat…

bupredik

z aplikace
15.4.2016 20:18

Nic s hodnocením 4,7 tam nevidím.

karlossantana01

z aplikace
15.4.2016 20:51

Já tedy používám Morecast s Aladinem a jsem nadmíru spokojen. Obě tyto aplikace jsou velice přesné. Za vše mluví i počet instalací. Zatím mi nic jiného nepřesvědčilo.

cadyss77

z aplikace
15.4.2016 20:52

Nejspíš myslí eWeather HD.

Zdenda4340

zdenda4340 1

z aplikace
15.4.2016 22:02

karlossantana01

no Morecast to beru ta je ok ,ale Aladin ? hnus na jeho předpověď se nedá spolehnout. Takbjak na Honsovou 👍

Rhyging

rhyging 0

z aplikace
16.4.2016 0:13

Kombinace Yr, Weather & radar kvuli slusnemu vypoctu blizicich se srazek a In pocasi misto t teplomeru, protoze na ten sem se doma jeste nezmohl :-)

LubiCzech

16.4.2016 7:33

Děláte si s takovým článkem srandu ?
Vývoj aplikace byl ukončen v roce 2015 a podle toho taky i funguje.
A nějaký “Jiří Štochl” je z toho vypleskanej jak malé dítě.
Promiňte, ale tohle je několikátý ODPAD mezi “články”
Myslí, že když přidáte na stránky více reklamy, tak se můžete zařadit vedle Blesku, tam také píšou jen samé hlouposti.
Trochu se zamyslete co předkládáte čtenáři…

Vladimír Březina

16.4.2016 12:50

LubiCzech: On už tu poslední dobou vychází skoro výhradně jen odpad. Recenze na stupidní aplikace typu změna tapet, cyklické opakování článků s výběry redakce atd. Holt SA už dávno klesl na úplné dno a jestli se odrazí, toť otázka. Ale spíš se z toho pomalu bude stávat blogísek čerstvě náctiletých. Holt kdo chce kam…

qaid

19.4.2016 8:18

Naprostý souhlas s komentářem Vladimíra Březiny! Ano, Svět Androida se v poslední době stává Bleskem Androida! Bohužel…!

RSS (komentáře k článku)