APK Download: Jak stáhnout instalační soubory aplikací 3 kliknutími?

APK Dowload-instalace-Google Play

Uživatelé si dnes sice zvykli na pohodlnou instalaci aplikací z obchodu Google Play, mohou ale nastat situace, kdy aplikaci stáhnout a nainstalovat nelze. Nemusí být totiž určena pro náš region nebo kompatibilní s naším přístrojem. Přesto po instalaci APK souboru je aplikace funkční. Dnes si představíme službu APK Download, která nám s tím pomůže.

Služba APK Download – obsah

Proč instalovat aplikace mimo Obchod Play?

Jistě vás napadne otázka, proč vlastně obcházet Obchod Play a instalovat aplikace z jiných zdrojů, když je to snadný a rychlý způsob? Důvod zazněl hned v úvodu – může se stát, že nám Google Play oznámí nemožnost aplikaci stáhnout. Často se tak děje v momentě, kdy autor aplikace omezil její použití na určitý region nebo není naše zařízení uvedeno v seznamu kompatibilních. Může to samozřejmě znamenat, že aplikace skutečně na našem telefonu a v našich končinách nebude funkční.

Často se však setkáváme s případy, kdy tomu tak není a aplikace po ručním nainstalování mimo Google Play funguje bez problémů. Získat instalační soubor APK je možné mnoha způsoby, o některých jsme vás již informovali. Často se také používají jiné obchody, které “skladují” právě APK instalační soubory aplikací. My vám dnes představíme službu APK Downloader na serveru Play.gDLgle.com, která zaručuje hlavně jednoduchost a rychlost získání APK souboru.
hodnoceni-her-google-play

APK Download – stažení APK souboru raz dva

Na tento způsob stahování nás upozornil jeden ze čtenářů, kterému tímto děkujeme. Oproti jiným službám a způsobům vyniká hlavně svou jednoduchostí a rychlostí. Není potřeba žádná další aplikace ani složité vyhledávání aplikací.

1) Co budeme potřebovat?

  • libovolný internetový prohlížeč,
  • adresu aplikace na Google Play,
  • aplikaci pro instalaci APK souborů (správce souborů v telefonu nebo třeba skvělý X-Plore).

2) Stahujeme APK soubory

V internetového prohlížeči nebo na počítači přejděte do Obchodu Play a najděte aplikaci, kterou byste rádi stáhli jako APK soubor. Nyní v adresním řádku přepište adresu tak, abyste nahradili dvě písmena O ve slově google dvojicí DL.

https://play.gDLgle.com/store/apps/details?id=com.google.earth

Po přechodu na tuto adresu se automaticky dostanete na stránku, která do pole vyhledávání napíše jméno balíčku. Stačí nyní stisknout GENEREATE DOWNLOAD LINK a na následující stránce už jen spustit stahování volbou DOWNLOAD. Do paměti počítače nebo telefonu se nyní stáhne instalační APK soubor aplikace. Je potřeba mít na paměti, že tímto způsobem není možné stahovat placené aplikace. Tato služba neslouží ke kradení placených aplikací, ale pouze instalací aplikací zdarma, které nelze běžným způsobem stáhnout z Google Play.

3) Instalujeme APK soubory

Stažený soubor je snadné nainstalovat jako běžnou aplikaci, musí být však splněny dvě podmínky. V první řadě musíte telefonu povolit instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Tuto volbu naleznete zpravidla  v nastavení zabezpečení pod názvem Neznámé zdroje.

Instalační soubor aplikace je možné nainstalovat přes libovolného správce souborů pouhým poklikáním na daný soubor. Pokud v telefonu správce souborů nemáte, stačí stáhnout a nainstalovat zmíněný X-Plore. V něm postačí na soubor kliknout a zahájit instalaci aplikace.

Jakým způsobem stahujete APK soubory vy?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později

Komentáře (16)