Menu

APK Download: Jak stáhnout instalační soubory aplikací 3 kliknutími?

APK Download

Uživatelé si dnes sice zvykli na pohodlnou instalaci aplikací z obchodu Google Play, mohou ale nastat situace, kdy aplikaci stáhnout a nainstalovat nelze. Nemusí být totiž určena pro náš region nebo kompatibilní s naším přístrojem. Přesto po instalaci APK souboru je aplikace funkční. Dnes si představíme službu APK Download, která nám s tím pomůže.

Služba APK Download – obsah

Proč instalovat aplikace mimo Obchod Play?

Jistě vás napadne otázka, proč vlastně obcházet Obchod Play a instalovat aplikace z jiných zdrojů, když je to snadný a rychlý způsob? Důvod zazněl hned v úvodu – může se stát, že nám Google Play oznámí nemožnost aplikaci stáhnout. Často se tak děje v momentě, kdy autor aplikace omezil její použití na určitý region nebo není naše zařízení uvedeno v seznamu kompatibilních. Může to samozřejmě znamenat, že aplikace skutečně na našem telefonu a v našich končinách nebude funkční.

Často se však setkáváme s případy, kdy tomu tak není a aplikace po ručním nainstalování mimo Google Play funguje bez problémů. Získat instalační soubor APK je možné mnoha způsoby, o některých jsme vás již informovali. Často se také používají jiné obchody, které “skladují” právě APK instalační soubory aplikací. My vám dnes představíme službu APK Downloader na serveru Play.gDLgle.com, která zaručuje hlavně jednoduchost a rychlost získání APK souboru.
hodnoceni-her-google-play

APK Download – stažení APK souboru raz dva

Na tento způsob stahování nás upozornil jeden ze čtenářů, kterému tímto děkujeme. Oproti jiným službám a způsobům vyniká hlavně svou jednoduchostí a rychlostí. Není potřeba žádná další aplikace ani složité vyhledávání aplikací.

1) Co budeme potřebovat?

  • libovolný internetový prohlížeč,
  • adresu aplikace na Google Play,
  • aplikaci pro instalaci APK souborů (správce souborů v telefonu nebo třeba skvělý X-Plore).

2) Stahujeme APK soubory

V internetového prohlížeči nebo na počítači přejděte do Obchodu Play a najděte aplikaci, kterou byste rádi stáhli jako APK soubor. Nyní v adresním řádku přepište adresu tak, abyste nahradili dvě písmena O ve slově google dvojicí DL.

https://play.gDLgle.com/store/apps/details?id=com.google.earth

Po přechodu na tuto adresu se automaticky dostanete na stránku, která do pole vyhledávání napíše jméno balíčku. Stačí nyní stisknout GENEREATE DOWNLOAD LINK a na následující stránce už jen spustit stahování volbou DOWNLOAD. Do paměti počítače nebo telefonu se nyní stáhne instalační APK soubor aplikace. Je potřeba mít na paměti, že tímto způsobem není možné stahovat placené aplikace. Tato služba neslouží ke kradení placených aplikací, ale pouze instalací aplikací zdarma, které nelze běžným způsobem stáhnout z Google Play.

3) Instalujeme APK soubory

Stažený soubor je snadné nainstalovat jako běžnou aplikaci, musí být však splněny dvě podmínky. V první řadě musíte telefonu povolit instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Tuto volbu naleznete zpravidla  v nastavení zabezpečení pod názvem Neznámé zdroje.

Instalační soubor aplikace je možné nainstalovat přes libovolného správce souborů pouhým poklikáním na daný soubor. Pokud v telefonu správce souborů nemáte, stačí stáhnout a nainstalovat zmíněný X-Plore. V něm postačí na soubor kliknout a zahájit instalaci aplikace.

Jakým způsobem stahujete APK soubory vy?

 

Komentáře

Pavel_Bezak60

31.8.2017 18:26

Škoda, že to nefunguje i u placených aplikaci.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 17

31.8.2017 18:59

Pavel_Bezak60
To by byla krádež. :-) Já myslím, že tohle je spíš výhodné pro ty, kdo občas potřebují nějakou nedostupnou aplikaci pro region či zařízení.

Dona32

31.8.2017 19:21

Chci se zeptat tu aplikaci nemohou najít jeslí mi někdo napíše jak se aplikace jmenuje děkuji

Dona32

31.8.2017 19:23

Mám telefon Lenovo a536 některé aplikace nejdou stáhnout

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 17

31.8.2017 21:21

Dona32
Jaká aplikace?

Mazec

31.8.2017 21:29

Třeba u této aplikace to nefunguje.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.email.provider

Nejde stáhnout…

Mazec

31.8.2017 21:35

Zkuste někdo jestli vám to stáhne apk…

peppa8053

31.8.2017 21:40

pokud to telefon nepodporuje tak ti to nepujde. musiš to pohledat jinde.

loko1

31.8.2017 21:44

Rekl bych ze zmíněny web je asi desaty klon webu
https://apps.evozi.com/apk-downloader/

Osobně používám, ale apkmirror mám radši.

Radeg

radeg 22

1.9.2017 6:28

@Jan Dolejš:
Pavel_Bezak60 je známý zloděj aplikací.

Radeg

radeg 22

1.9.2017 6:47

@loko1 a Redakce:
Jak to funguje u takovýchto služeb? Služba generuje odkaz ke stažení přímo z repozitáře, tedy tady z GP?
Protože tohle by se mi zdálo podstatně bezpečnější než apkmirror, kde jsou aplikace, které mohly před jejich uploudem projít úpravou. Nežádoucí úpravou.

loko1

1.9.2017 7:52

radeg: osobně mám za to, že aplikace z tama stažené jsou sice z GP, ale stahují se z jejich serveru. Viz FAQ. Takže ne zcela bezpečné.

Apkmirror provozuje důvěryhodný server androidpolice. Neříkám,že by se tam nějaká breberka taky nemohla objevit,ale věřím jim podstatně více…

Radeg

radeg 22

1.9.2017 13:15

No, tak když je to jen další mezideponie aplikací, tak je to o ničem :(

Strudellol

strudellol04 0

1.9.2017 15:14

radeg: apkmirror/androidpolice jasně uvádějí “Certificate fingerprints:” SHA-1: a
SHA-256 a “File hashes” MD5, SHA-1, SHA-256. Pokud jsi schopen tyto zachovat a aplikaci upravit, pak gratuluji.

mpil48

9.1.2018 23:58

Jak tady můžete seriózně rozebírat, jak funguje gdlgle.com, když to není nic jiného než trapná relay na apkpure, takže jediný efekt je ten, že autorovi skriptu na gdlgle.com, který je navíc plný chyb a neošetřených stavů, cinkne do kasičky poplatek za afiliaci na apkpure pokaždé, když skript použijete.

To to vážně nevidíte? Aplikaci Infinite Loop
(https://play.google.com/store/apps/details?id=com.balysv.loop)
to “přeloží” na https://download.apkpure.com/b/apk/(následuje encid pro download url)

Fakt tam nikdo z vás nevidí tu doménu? Tak co mi brání v tom, abych místo nějakého trapného přepisování URL šel rovnou na apkpure.com a našel si tu aplikaci úplně stejně jako v google play?

Jinými slovy, jestli máte pocit, že přes ten trapný php skript stahujete apk rovnou z google play, probudte se ze sna – autor článku jako první.

RSS (komentáře k článku)