TOPlist

TOP 10 nejvýkonnějších mobilů za říjen podle AnTuTu: Vládne Xiaomi 14 s novým Snapdragonem

xiaomi 14 antutu top 10 říjen
  • AnTuTu zveřejnilo žebříčky nejvýkonnějších telefonů za říjen 2023
  • Kraluje pochopitelně Xiaomi 14 se Snapdragonem 8 Gen3
  • Vyšší střední třídě vládne také Qualcomm, telefony se u nás ale neprodávají

Výkon mobilních zařízení se každý rok posouvá kupředu. Většinu nových čipsetů vídáme pravidelně na podzim a ani letos tomu není jinak. Apple představil v iPhonech 15 Pro první 3nm čipset Apple A17 Pro, nedávno nám vyšel také první telefon s čipem Qualcomm Snapdragon 8 Gen3 a za rohem je i Dimensity 9300 od MediaTeku. Benchmark AnTuTu se nyní pochlubil s měsíčním žebříčkem nejvýkonnějších telefonů a není divu, že kralují telefony od Xiaomi.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 v telefonech řady Xiaomi 14 ovládl vrchol žebříčku. V této chvíli je na čele s modelem Xiaomi 14, který s 16 GB operační pamětí dosáhl na impozantních 1 997 427 bodů.

Xiaomi 14 Pro není daleko za svým sourozencem s výsledkem 1 985 014 bodů. I přesto je trochu překvapivé, že si Pro verze vede hůře než základní model. Když se podíváme na předchozí vlajkovou loď od OnePlus a zároveň dosavadního krále žebříčku, OnePlus Ace 2 Pro, vidíme, že je nové Xiaomi 14 o 20 % rychlejší.

Střední třídě pak kraluje Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2. Modely Realme GT Neo5 SE a Redmi Note 12 Turbo vedou tabulku s více než 1 154 000 body, což je na danou cenovku rovněž velmi solidní výsledek. Dále se zde nacházejí telefony s čipy MediaTek Dimensity 8200 a 8100. Smutné však je, že většina telefonů uvedených v žebříčku se neprodává na našem trhu. Snad to (minimálně) Xiaomi brzy změní.

Co říkáte na výsledky benchmarků?

Zdroj: notebookcheck, AnTuTu

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)