TOPlist

Světový žebříček AnTuTu má nové lídry. Stupně vítězů obsadily Samsungy

antutu březen 2020

S příchodem dubna jsme se dočkali aktualizace světového žebříčku výkonnostního benchmarku AnTuTu. Na webu tohoto nástroje už visí aktualizovaný seznam těch nejlépe hodnocených zařízení v období do konce března. Jde jako vždy o zprůměrované hodnoty, které byly u přístrojů doposud naměřeny. Ani to ale nic nemění na tom, že novými vládci tohoto srovnávání jsou telefony Samsung Galaxy S20. Jeho šest různých variant se vešlo mezi prvních sedm zařízení. Mezi jihokorejskými telefony je na pátém místě nedávný lídr ASUS ROG Phone II. Na první pozici je dle předpokladů model Galaxy S20 Ultra. Trochu překvapivé je, že jeho varianta s 12 GB RAM a pamětí o velikosti 256 GB. Telefon se totiž vyrábí i ve variantě s 512GB pamětí. Tento model pravděpodobně neměl za březen 2020 dostatek zaznamenaných výsledku (1000+) na to, aby se v žebříčku AnTuTu objevil. Pravděpodobně by byl první.

Světový žebříček AnTuTu – březen 2020

Na druhé příčce je Galaxy S20+, také s kombinací 12/256 GB. Oba vedoucí telefony pohání čipset Snapdragon 865. Na dalších pozicích pak znovu následují oba tyto telefony, jen s interní pamětí 128 GB a čipsetem Exynos 990. Těžko soudit, který prvek má na nižším skóre větší podíl, ale jihokorejský procesor Exynos je každopádně trnem v oku mnoha zákazníků v Evropě. Zajímavá situace je pak na šesté a sedmé pozici za zmíněným ASUSem. S úplně totožnou konfigurací pamětí a procesoru zatím klasický model S20 poráží svého vyspělejšího sourozence S20+. Na kompletní světový žebříček AnTuTu za březen 2020 se můžete podívat.

antutu březen 2020 svět

Čínský žebříček AnTuTu – březen 2020

Současně s aktualizací březnového globálního žebříčku vydali autoři benchmarku také sólo tabulku pro přístroje z čínského trhu. Ty nemají z různých důvodů v celosvětovém porovnávání místo a objevují se v něm až v případě, že se prodávají i jinde po světě. A evidentně se na tuto vlnu můžeme velmi těšit. V podstatě všechny výsledky překonávají i zmíněné Samsungy a bude zajímavé pozorovat, jak se pak bude čínským telefonům ve světovém žebříčku dařit. Možná trochu nečekané je, že na první pozici není Xiaomi Mi 10 Pro, nýbrž Oppo Find X2 Pro. Tyto telefony si to velmi těsně rozdaly také ve foto benchmarku DxOMark. Tam bylo o chlup lepší Oppo. Xiaomi se nicméně chlubilo na tiskových konferencích tím, že její Mi 10 Pro umí v AnTuTu také vystřelit nad hranici 600 tisíc bodů.

antutu březen 2020 čína

Co říkáte na aktuální výsledky v AnTuTu?

Zdroj: AnTuTu, GSMArena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)