Aplikace AnTuTu benchmark byla odebrána z Google Play. Je spojena s Cheetah Mobile

antutu benchmark google play_

AnTuTu benchmark je populární aplikací, která umožňuje uživatelům porovnat výkon chytrých telefonů a tabletů. Kromě toho, že je populární aplikací ji často vidíme v marketingových kampaních převážně čínských výrobců a její hodnoty se mnohdy objevují v recenzích. Aplikace AnTuTu benchmark byla však odebrána z Google Play. Proč?

Všechny aplikace AnTuTu mizí z Google Play

Během víkendu zmizely aplikace AnTuTu benchmark, AnTuTu 3DBench i AITuTu Benchmark (měří AI) z Google Play. Je zajímavé, že v Apple App Store jsou všechny stále dostupné. Zatímco Google se k situaci zatím nijak nevyjádřil, spekuluje se o tom, že jsou součástí mazání všech aplikací, kteří jsou spojeni s vývojáři Cheetah Mobile. Generální ředitel společnosti Zhao Chen se k situaci vyjádřil v poměrně dlouhém e-mailu.

antutu benchmark google play odstranění

V něm s velkým důrazem a několika vykřičníky píše, že je společnost AnTuTu starší než Cheetah Mobile. Tito vývojáři mají být od roku 2014 pouze akcionáři a dle slov ředitele se k aplikaci samotné nikdy nedostali. Předseda Cheetah Mobile je sice ve správní radě AnTuTu, ovšem údajně se nijak nepodílí na provozu ani řízení společnosti. AnTuTu se snaží tento problém řešit přímo s Googlem, ale zatím nevíme, zda a kdy se aplikace do Obchodu Play vrátí. Pokud si chcete aplikaci stáhnout, zamiřte přímo na web antutu.com.

Co říkáte na tuto kauzu?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (6)