Toto letí. Hra Angry Birds slaví 10 let existence

angry birds hra výročí

Možná se vám to nezdá, ale uběhlo už celých 10 let od vydání první verze hry Angry Birds. Od té doby se stali kreslení ptáci jednou z nejznámějších herních postaviček mezi (teď už ne tolik) mladými mobilními hráči. Původní logická hra byla založena hlavně na fyzice a měla několik různých pokračování, ale tato franšíza se rozvětvila také do jiných žánrů. Můžeme zmínit závodní hry, RPG, střílečky či pinball.

Firma v minulosti spolupracovala i s takovými jmény, jako například Star Wars. V roce 2016 se celkem nečekaně značka podívala také do kin. Vyšel totiž film Angry Birds ve filmu, který se dočkal začátkem letošního roku druhého dílu. V plánech na rok 2020 figuruje také vlastní televizní seriál.

angry birds slaví 10 let

Celkem bylo doposud zaznamenáno více, než 4,5 miliardy stažení. Některé verze her Angry Birds se také dostaly na širokou škálu různých platforem. Angry Birds si můžeme zahrát na smartphonech a kromě Androidu a iOS existují také verze pro WebOS, Symbian či BlackBerry. Za zmínku pak stojí herní konzole Xbox, Playstation i Nintendo. Dokonce i na některé televize existuje verze Angry Birds. Na jejich oficiálním webu si můžete prohlédnout celou časovou osu této dnes už legendární hry.

Zkusili jste někdy za 10 let existence hru Angry Birds?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)