Android mobil jako webkamera? Řešení bude o dost jednodušší

Android 14 mobil webkamera únik UVC

Chtěli jste někdy svůj aktuální či starší mobilní telefon s Androidem po připojení k počítači proměnit v takzvanou “webovou” kameru? Pak pravděpodobně víte, že ač se to zdá jako naprosto banální úkon vyžadující pouze mobil a kabel, nedá se to v současné době provést nativně bez aplikací třetích stran. Toto otravné omezení ale, jak se zdá, brzy skončí. O to, aby se z Android mobilu dala udělat webkamera, se podle všeho postará přímo Google. Už chystá potřebnou změnu v systému Android.

Zmínky o této novince objevil známý novinář a analytik Mishaal Rahman. V kódu systému našel frázi “DeviceAsWebcam” (zařízení jako webkamera) a také zkratku UVC (USB video class), kterou se označují přístroje, které fungují jako běžná kamera po připojení k počítači. Tento novinky by měly být schopné využít jak PC s Windows, tak i stroje Mac. Na straně telefonů či tabletů se dá odhadovat, že půjde o funkci představenou v systému Android 14 letos na jaře.

Kolikrát už jste dělali z Android mobilu webkameru?

Zdroj: droid-life

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)