TOPlist

Chcete Android TV 13? Řešením může být Raspberry Pi

rasbperry pi android tv 13

V květnu letošního roku odhalila společnost Google systém Android TV 13, který se však na podporovaná zařízení dostane až příští rok. Vždyť teprve teď americká firma aktualizovala svůj Chromecast s Google TV na Android TV 12, takže asi chápete, že si na další aktualizaci budeme muset ještě počkat. Jestliže ale máte o nový systém zájem, můžete si jej nainstalovat na vybrané počítače Raspberry Pi.

Vývojář KonstaT zveřejnil na fóru XDA svou vlastní verzi systému Android TV 13, kterou zprovoznil díky LineageOS na počítačích Raspberry Pi. K dispozici je na modelech 4, 400 a Compute Module 4. Verze sice postrádá některé funkce, jako je například hardwarová akcelerace při přehrávání videa, ale stále podporuje Google aplikace a to včetně Obchodu Play. Mimo jiné jsou součástí také listopadové bezpečnostní záplaty.

raspbbery-pi-android-tv-13

Pokud se chcete o této verzi dozvědět více informací, mrkněte přímo do příspěvku na XDA-Developers, kde je také kompletní návod na to, jak systém zprovoznit.

Jaké máte zkušenosti s počítači Raspberry?

Zdroj: XDA

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)