Hodinky netřeba. I Android mobily mohou analyzovat spánek

Google Health Studies chrápání kašlání analýza spánek statistiky

Společnost Google začíná do systému Android zavádět novu funkci, která chytrým telefonům částečně propůjčí schopnosti nositelné elektroniky pro určování kvality spánku. V rámci aplikace Google Health Studies teď mohou zaměstnanci firmy experimentovat s analýzou chrápání, kašlání a dalších zvuků, které značí méně kvalitní spánek. Jde o nástroj, jenž se již před časem objevil také v hodinkách a náramcích značky Fitbit, kterou Google koupil.

Google Health Studies
Google Health Studies

“Tým Health Sensing aktivně pracuje na tom, aby do zařízení se systémem Android přinesl pokročilou sadu snímacích funkcí a algoritmů, jejichž cílem je poskytnout uživatelům smysluplný přehled o jejich spánku. Sběr audio stop nyní podporuje tuto misi tím, že poskytuje data potřebná k ověření, vyladění a vývoji takových algoritmů,” komentuje firma interní testování.

Google Health Studies chrápání kašlání analýza spánek statistiky

Zatím není jasné, kdy a za jakých podmínek by se mohla zmíněná analýza dostat k dalším uživatelům. Dá se ale předpokládat, že první na řadě by byli majitelé Pixel mobilů a prostředníkem by byly aplikace Google Fit či Hodiny.

Nechali byste mobil v noci analyzovat zvuk v ložnici?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)