Ve Fitbit hodinkách začíná fungovat analýza chrápání

Fitbit Versa 3 Sense analýza chrápání

Dřívější náznaky ze začátku letošního června byly potvrzeny. Společnost Fitbit se rozhodla skrze některé své přístroje poslouchat lidi během spaní. Nebojte, nejde o špionáž, ale v hodinkách Sense a Versa 3 se finálně objevila diskutovaná analýza chrápání. Přímo ze zápěstí mohou přístroje k ránu dodat svým nositelům informace, jak je na tom v tomto ohledu kvalita jejich spánku. Funkce už by měla jít v aplikaci jednoduše zapnout.

Fitbit
Fitbit

Ve chvíli, kdy člověk usne, začnou hodinky analyzovat zvuk ve svém okolí. S narůstajícím počtem audio vzorků by pak měly být schopné se naučit chrápání rozeznat. Kromě reportu událostí, kdy s největší pravděpodobností k nežádoucímu fyziologickému jevu došlo, bude funkce také měřit hlasitost. Ta už se ale nemusí týkat jen chrápání, ale pomůže obecně zanalyzovat ruchy v okolí místa spánku.

Analýza chrápání a měření hlasitosti budou pochopitelně trochu víc vycucávat baterii v hodinkách. Výrobce tedy radí, aby byl přístroj nabitý alespoň na 40 %. Je potřeba také zmínit, že funkce vyžaduje Premium přístup v aplikaci.

Kolik znáte lidí, kteří prokazatelně chrápou?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)