Android Oreo aktualizace na OnePlus 5 byla zastavena. Objevila se kritická chyba

android oreo aktualizace oneplus 5 stop

OnePlus má nezvyklé problémy s aktualizací na novou verzi systému Android. Nejprve se Android Oreo aktualizace objevila na OnePlus 3 a 3T, zanedlouho ale bylo aktualizování zastaveno kvůli několika problémům. Za poslední měsíc se společnost OnePlus moc nepoučila. Vydání Android 8 Oreo na telefon OnePlus 5 vydrželo jen chvíli, společnost vydání aktualizace opět zrušila. A to kvůli chybě.

Android Oreo aktualizace vyjde brzy znovu jako Oxygen 5.0.1

Původně vyšla aktualizace na Android 8 Oreo pro telefon OnePlus 5 několik dní před Vánoci. Po zhruba deseti dnech ji ale společnost stahuje zpátky a uživatelům nedovoluje aktualizaci. Přesné detaily nejsou známé, společnost pouze oznámila, že ve verzi Oxygen 5.0 je chyba kvůli které musí aktualizování zastavit. Brzy by měla vyjít verze Oxygen 5.0.1 i s opravenou chybou.

OnePlus 5 konstrukce (2)

Zajímavé je také to, co všechno společnost aktualizuje, nebo spíše neaktualizuje. Nejedná se totiž o plnohodnotnou verzi Android Oreo jak můžeme vidět u telefonů jiných značek. Místo toho se jedná o takový mix předchozí verze Androidu 7 Nougat a nové verze. Proto například nastavení, služby Play Services apod. jsou stále ve verzi z Nougatu.

Aktualizace pro telefony OnePlus 3 a 3T měla problémy s výdrží baterie, výkonem i stabilitou. Nejnovější model OnePlus 5T prozatím Android Oreo neobdržel ve stabilní verzi, dostupná je pouze betaverze. Bude zajímavé sledovat, jestli se problémy vyhnout alespoň tomuto telefonu.

OnePlus 5

OnePlus 5

1.0
  • Displej 5,5", 1080 x 1920 pixelů, AMOLED, 401 ppi
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 835
  • RAM 8GB
  • Fotoaparát 16 + 20 MP
  • Baterie 3300 mAh
  • Cena od 10 935 Kč

Máte Android 8 Oreo na svém OnePlus telefonu? Jste s aktualizací spokojení?

Zdroje: androidpolice.com, gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek