Android 9 Pie dokáže inteligentně prodloužit život skoro vybitého telefonu až o několik hodin.

android 9 pie baterie upozorneni sporic

O hlavních změnách v systému Android 9 Pie si můžete přečíst v mnoha zprávách a článcích nejen u nás na webu. Ty menší novinky se ale často přehlížejí. V mnoha případech se přitom jedná o užitečné funkce. Dobrým příkladem je notifikace v telefonu, která upozorní, kdy přesně se vám vybije telefon.

Android již dokáže odhadnout, kdy se vám přesně vybije telefon

V Androidu 9 Pie jsme mohli vidět několik změn u fungování baterií. Největší novinkou je určitě adaptivní baterie, změnil se i spořič baterie. Informační notifikace ohledně zbývajícího času ale trochu zapadla a často se o ni neinformuje. I proto jsme se nyní rozhodli pro samostatnou zprávu. Možná si říkáte, že se nejedná o nic nového a upozornění na nízkou baterii je v Androidu už mnoho let.

Jenže to vždy fungovalo tak, že vás například telefon upozornil na posledních 20 procent baterie. V Androidu 9 Pie vás na to upozorní také, ale zároveň se přidává i v kolik hodin se telefon vybije a vypne. Systém přitom zohledňuje i to, co používáte za aplikace, jak často a v jakou denní dobu. Podle toho se AI učí a následně dokáže určit do kdy telefon vydrží při obvyklém použití. Můžete tak s předstihem zapnout úsporný režim a ušetřit několik hodin baterie.

Jedná se o značné ulehčení a pochopení toho, jak dlouho telefon vydrží, než když máte zobrazené jen zbývající procenta baterie. Do budoucna se navíc otevírají i možnosti, jak vylepšit upozornění. A to například s tím, že se bude brát v potaz i to, kde se nacházíte a kam míříte.

Využíváte na svém telefonu nějakou funkci Androidu, o které se moc neví? Pochlubte se v komentářích!

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)