Android N: Přijde Android o svou ikonickou nabídku aplikací?

Nabídka aplikací – App drwaer – náhleďák

Podle posledních zpráv kolem vývoje nové verze – Android N, se zdá, že by systém v další velké verzi mohl přijít o svou nabídku aplikací, která je pro něj tak typická. Zástupce aplikací bychom tak mohli najít přímo na ploše, podobně jako je tomu u systémových nadstaveb značek Huawei, Xiaomi nebo Meizu. Stejné řešení pak můžeme vidět i na konkurenční platformě iOS.

Nabídka aplikací zmizí?

Tyto informace získal server Android Authority hned ze dvou zdrojů, kteří současně vyvíjenou verzi testují a v obou případech právě tzv. „App drawer“ chybí. Pokud se tak opravdu stane, bude to znamenat ohrožení jednoho z hlavních rysů systému Android. Mnozí uživatelé totiž na nabídku aplikací nedají dopustit a ikony na ploše odmítají. Google samozřejmě může nabídku aplikací do systému přidat těsně před představením systému na Google I/O 2016, které proběhne již za pár měsíců. V každém případě je již nyní zřejmé, že Google není se současnou nabídkou aplikací spokojen.

Android N by mohl přinést snazší ovládání

Již při představení Androidu 6.0 Marshmallow prošel „App drawer“ celkem razantní změnou. Seznam aplikací se po letech změnil z vodorovného na svislý, přitom vodorovné nekonečné posouvání seznamu dává daleko větší smysl a je rychlejší a pohodlnější, než svislé scrollování.

Možná vývojáři přemýšlí nad logickým návratem k vodorovnému rolování, možná jde jen o vytvoření jednoduššího rozhraní. Někteří fanoušci nicméně tvrdí, že se Android stále více přibližuje podobou systému iOS, a že právě to je záměr Googlu. Pak je ale třeba opět podotknout, že asijští výrobci takové rozhraní používají již pár let (a ano, i EMUI měl v minulosti původně nabídku aplikací), a že se na jejich úpravu systému příliš kritiky nesnáší. Spíše naopak, spousta uživatelů jiných značek telefonů si pořizuje port systému s rozhraním MIUI.

Android N: bude bez App draweru?

V současnosti nemůžeme říci, že bude v následující verzi nabídka aplikací opravdu odstraněna. Je to ale jedna z možností, která se zdá opravdu reálná. Jak to všechno dopadne a jaký Android N doopravdy bude, na to si budeme muset počkat až do května, kdy bude představena vývojářská preview nového systému. Do té doby můžete v komentářích diskutovat o tom, co si o případné proměně Androida myslíte.

Zdroj: AA.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (36)