TOPlist

Android N je za dveřmi, Marshmallow však nevidělo 90 % uživatelů (Měsíční přehled)

Marshmallow-vs – náhleďák

Android 6.0 Marshmallow dosáhl dalšího milníku, protože překročil 10 % podíl mezi Androidími zařízeními. Aby to nevypadalo, že se jedná o skvělou zprávu, doplníme, že tohoto milníku dosáhl Android 6.0 Marshmallow po devíti měsících od svého vydání.

Údaje Googlu ukazují, že Marshmallow zabral v minulém měsíci 10,1 % procenta mezi všemi smartphony na světě. Pokud budeme verzi Lollipop brát jako jeden systém, bude Marshmallow opět jedinou verzí, která své zastoupení navyšuje. Pokud ale Lollipop rozdělíme na 5.0 a 5.1, zjistíme, že novější z nich stoupl o 0,6 %, což poukazuje na to, že i dnes ještě někdo aktualizuje na starý systém.

marshmallow-android-june-2016

Ostatní verze systému, tedy KitKat, Jelly Bean, ICS i Gingerbread samozřejmě slábnou a jejich zastoupení mezi smartphony pomalu nachází svou cestu k odpočinku. Přesto je ale dodnes KitKat se svými 31,6 % nejčastější jednotlivou verzí systému, na kterou můžete mezi světovými uživateli narazit.

Bude mít Android N rychlejší nástup?

Vyvstává otázka, zda se starými zvyklostmi zamává již budoucí Android N a zda je vůbec možné roztříštěnost Androidu nějak napravit. Google se evidentně snaží a pomalu zaváděných updatů si je vědom, ale výrobci jsou prostě pomalí. Další otázkou je, zda výrobci nestíhají kvůli vlastním kapacitám či si prostě jejich vedení usmyslelo, že updaty zase tolik důležité nejsou. A z funkčního hlediska možná opravdu tolik důležité nejsou. Z toho bezpečnostního již však ano. Aby však 90 % zařízení před představením Androidu N nevidělo předchozí verze Android 6 ani z rychlíku…

Jakou verzi operačního systému máte vy?

Zdroj: androidauthority.com.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (32)