Updaty výrobců jsou pomalé, říká Google. Pomůže systém hodnocení?

nejpomalejší updaty – náhleďák

Podobným způsobem, jako by vás mohl spolubydlící donutit k lepšímu úklidu tím, že na sociální sítě postne status o tom, že na vás čeká týdenní hromada neumytého nádobí, se nejspíše Google pokusí donutit své „partnery“ – výrobce, k rychlejším updatům Androidích smartphonů. Vyhledávací gigant se totiž prý rozhodl vytvořit systém hodnocení rychlosti aktualizací a trochu zostudit ty výrobce, kterým updaty trvají nejdéle.

Povzbuzení zahanbením: Budou pak updaty opravdu rychlejší?

Ačkoli se takováto taktika nemusí zdát jako nejlepší způsob, mohl by být hodně účinný ve stabilizaci fragmentace ekosystému kolem Androida. Google čelí obrovským výzvám, pokud jde o to udržet svůj mobilní operační systém bezpečný. Ještě horší ale je, že přestože Google má ve svých rukách nástroj k řešení takových problémů, vydávání aktualizací si stejně zatím řeší každý výrobce sám. V neposlední řadě mohou být problémem i operátoři, kteří mohou do vývoje aktualizací zasahovat.

Android 6.0.1. update (2)

Google ale není jediným subjektem, který je s pomalými updaty nespokojený. Začátkem tohoto roku například FCC a FTC zahájily formální šetření s cílem určit, proč tyto aktualizace trvají tak dlouho, přestože výrobce systému již v podstatě víc udělat nemůže. Operátoři a výrobci tak budou muset předložit dokumentaci, popisující procesy vydávání aktualizací s detailními záznamy o každém zpoždění.

Teď vyvstává otázka: Pomůže aktualizacím to, že bude Google pravidelně zveřejňovat nejpomalejší výrobce? Co si o tom myslíte vy? Jste na straně Googlu, který se rozhodl pro agresivnější taktiku? Nebo spíše na straně výrobců, kteří se mohou podobným jednáním cítit poškozeni?

Zdroj: androidauthority.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (27)