Stáhněte si aplikace a další součásti Android M i do svého telefonu

Android-M-hero-rcm992x0

Těšíte se už na nejnovější Android M, ale nevlastníte ani jedno zařízení z řady Nexus, pro které je již k dispozici vývojářský náhled? Čekání si můžete zkrátit například vyzkoušením některých aplikací, jako například launcheru či fotoaparátu,  vyzvánění nebo třeba bootovací animace právě z této doposud nejnovější verze operačního systému Android.

Aplikace

Co se týče aplikací, Android M oproti svému předchůdci s žádnou drastickou změnou (zatím?) nepřišel. Řada systémových aplikací zůstává prakticky identická jako v případě Androidu Lollipop a pouze některé se dočkaly dílčích úprav a vylepšení. Mezi pozměněné aplikace patří například Google Launcher s přeskupeným seznamem aplikací, Fotoaparát Google či Hodiny, u nichž si může uživatel nastavit začátek týdne na sobotu, neděli či pondělí. Nezapomeňte, že pro instalaci .apk souborů musíte mít povolenu instalaci z cizích zdrojů. Všechny aplikace by měly fungovat s Androidem 4.4 a novějším a k jejich instalaci není zapotřebí ROOT.

Google Laucher

  • Nainstalujte Google Launcher z Obchodu Play.
  • Stáhněte do svého telefonu soubor Velvet.apk z tohoto odkazu.
  • Pomocí správce souborů nainstalujte stažený .apk soubor.
  • Stisknete tlačítko domů a zvolte Google Launcher

Fotoaparát Google

Android M Google Camera

  • Stáhněte do svého telefonu soubor Google-Camera.apk z tohoto odkazu.
  • Pomocí správce souborů nainstalujte stažený .apk soubor.
  • Je doporučeno také nainstalovat soubory knihovny pro Fotoaparát Google. Ty stáhnete z tohoto odkazu. Následně je třeba archiv rozbalit a soubory nakopírovat do složky lib v interní paměti vašeho telefonu. Tento krok není nutně vyžadován, ale měl by zamezit případným chybám v aplikaci fotoaparátu.

Hodiny

  • Stáhněte do svého telefonu soubor com.google.android.deskclock.apk z tohoto odkazu.
  • Pomocí správce souborů nainstalujte stažený .apk soubor.

Vyzvánění a upozornění

Zvuky vyzvánění a upozornění jsou v případě operačního systému Android M velmi podobné jako u jeho předchůdce, pokud je přesto chcete vyzkoušet nebo například výrobce vašeho telefonu ze systému některé původní zvuky čistého Androidu odstranil, stačí je stáhnout z následujícího odkazu. Způsoby instalace jsou pak hned dva. Buď můžete tato vyzvánění a upozornění nainstalovat pomocí custom recovery jako klasický flashovatelný balíček, nebo .zip rozbalte a podsložky ze složky audio překopírujte do adresáře system/media/audio ve vaší interní paměti.

 Tapety

Tapety obsažené ve vývojářském náhledu Androidu M jsou identické jako ty z Androidu Lollipop, pokud je však ještě nemáte, stáhnout je můžete ze serveru Ulož.to.

Bootovací animace Android M

Pokud máte root a custom recovery, nainstalovat si můžete také bootovací animaci Androidu M, která oproti té z Lollipopu zaznamenala také jen změny v detailech. Flashovatelný .zip s bootovací animací Androidu M stáhnete z tohoto odkazu.

https://www.youtube.com/watch?v=tR-ELSM3aYs

Vše v jednom balíčku

Na serveru XDA se objevil také .zip soubor, který v sobě obsahuje všechny výše zmíněné položky. Pokud tedy chcete do svého zařízení dostat aplikace i s knihovnami, vyzvánění a bootovací animaci, stačí nainstalovat tento jediný balíček prostřednictvím custom recovery.

 

Zdroj: forum.xda-developers.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (0)