Android L má předpověď výdrže baterie – ukáže, kolik času zbývá do vybití

predpovidac_ico

Jednou z mnoha novinek Androidu L je předpovídání výdrže baterie. Google tuto sekci v systémovém nastavení průběžně upravoval i v předchozích verzích Ice Cream Sandwich, Jelly Bean a KitKat, nicméně základní princip aplikace je už od prvních verzí Androidu několik let stejný.

Android L přidává schopnost jednoduššího zjištění “wakelocks” (“zakázání přechodu do úsporného režimu”) a také “předpovídač baterie”, který se snaží odhadnout, kolik času ještě zbývá vašemu přístroji do vybití. Podobné informace dosud poskytovaly především alternativní aplikace, jako například Battery Widget Reborn, které se je snažily odhadovat z dosavadního způsobu používání telefonu či tabletu.

Nový předpovídač výdrže baterie Nový předpovídač výdrže baterie

Nový “předpovídač baterie” zobrazuje odhadovaný zbývající čas do vybití ve spodní části odemykací obrazovky a v sekci Nastavení-Baterie. Z našeho pohledu se jedná o příjemnou a užitečnou “vychytávku”, která pomůže uživatelům lépe plánovat nabíjení zařízení. Otázkou zůstává, jak moc budou předpovědi přesné – především jak budou zohledňovat aktuálně běžící aplikace: například při použití navigace s daty může být výdrž telefonu mezi dvěma a čtyřmi hodinami, zatímco při surfování po Internetu dvakrát až třikrát delší, což by měla indikace brát v potaz.

Co říkáte na tuto novinku? Využijete ji, nebo považujete předpovídání výdrže za nepodstatné? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

“Vývojářský náhled” systému Android L vyšel dnes, takže majitelé Nexusů 5 a Nexusů 7 mohou již připravovaný systém vyzkoušet na vlastním telefonu či tabletu (viz aktualita Android L: Google uvolnil „vývojářský náhled“ pro Nexus 5 a Nexus 7).

Zdroj: Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (50)