Android L: Google uvolnil „vývojářský náhled“ pro Nexus 5 a Nexus 7

android_l_ico

Jak již z našich stránek téměř jistě víte, Google na vývojářské konferenci Google I/O prezentoval připravovanou příští verzi svého operačního systému Android L (viz článek Android L: podívejte se na snímky nového vzhledu aplikací). Práce na projektu zatím pokračují a podle dosavadních informací se uživatelé dočkají pravděpodobně na podzim.

Android L: Google uvolnil vývojářský náhled pro Nexus 5 a Nexus 7 Android L: Google uvolnil vývojářský náhled pro Nexus 5 a Nexus 7

Včera byly oficiálně uvolněny obrazy (factory images) “vývojářského náhledu” pro telefon Nexus 5 a tablet Nexus 7 (2013; verze s Wi-Fi konektivitou). Tyto soubory lze nahrát do zařízení, čímž ho aktualizujete na Android L Developer Preview. Google ale upozorňuje, že tento firmware není stabilní a může obsahovat chyby a nedostatky, jež mohou vést v krajním případě i ke ztrátě nebo poškození dat.

Stáhnout Android L Preview System Image pro Nexus 5 (GSM/LTE) a Nexus 7 (Wi-Fi) můžete ze stránek Android Developer. Postup, jak provést “flashnutí” souboru do zařízení, najdete tamtéž, nebo můžete zkusit Nexus Root Toolkit a postupovat dle našeho návodu Návrat k továrnímu nastavení – flashnutí originální ROMky a unroot.

Zdroje: Phandroid, Android Central, Droid Life, Android Police, Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (13)