Psaní zpráv z Androidu na iOS postihla v USA zajímavá chyba

Android Apple iOS SMS problém chyba číslo USA

V USA se posledních několik hodin řeší velmi zajímavé komplikace v rámci psaní textových zpráv mezi uživateli systému Android a majiteli telefonů Apple se systémem iOS. Jako by nestačilo, že jsou provozovatelé těchto platforem ve při kvůli (ne)zavedení univerzálního formátu RCS, teď ještě přišly i technické problémy. Vinou dost nevídané chyby je v podstatě nemožné poslat zprávu z Android zařízení na iPhone a dostat na ni odpověď. Kvůli tomu, že v procesu doručení se změní telefonní číslo odesílatele.

iOS Android SMS problém telefonní číslo chyba USA ukázka

Jak popisuje řada uživatelů na Redditu, po odeslání SMSky z Androidu se na straně iPhonu u textovky objeví telefonní číslo s přidaným znaménkem “+”. Tedy příznakem, kvůli kterému je číslo považováno za mezinárodní. To v prvé řadě způsobí, že se zprávy řadí mimo původní konverzaci. Když se navíc uživatel iPhonu pokusí v rámci tohoto vlákna odpovědět, zpráva se neodešle. Může známému odpovědět v původním vlákně, ale když dotyčná osoba odpoví, nová zpráva se zase vloží do stejného vlákna s nesprávným mezinárodním telefonním číslem.

iPhone 13 Pro Max suddenly not properly texting Android users
by u/eatthekale24 in iphone

“Dneska, když jsem psal kamarádce s Androidem, tak mi přišla odpověď z čísla, které bylo její, ale podivně rozhozené. Kdykoliv napíšu zpět do toho chatovacího okna, tak mi okamžitě přijde chybová hláška o neplatném čísle, ale když napíšu v naší původní konverzaci, tak to projde. V podstatě se moje zprávy pro ni a její zprávy pro mě zobrazují ve dvou různých oknech chatu,” stojí v jednom z popisů aktuální zvláštní situace.

Jedna část uživatelů přisuzuje tyto komplikace operátorovi AT&T, v jehož síti prý k této chybě s identifikací čísla momentálně dochází. Jiná skupina lidí podezřívá systém iOS, který byl nedávno aktualizován na verzi 16.5. Nemáme zprávy o tom, že by se stejná chyba objevila i v ČR, ale vyloučené to není.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak pohodlně se vám píše s uživateli iPhonů?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)