Pařba na víkend – tipy na Android hry 182 – Spidey, povedené RPG a blbůstka

spiderman unlimited hlavni

Dnešní díl seriálu Pařba na víkend – tipy na Android hry jako první nabídne další hru s pavoučím mužem v hlavní roli – Spider-Man Unlimited. Následuje RPG Phantom Rift s velmi zajímavým bojovým systémem inspirovaným tahovými strategiemi. Třetím tipem je vynikající logická hra Light in the Dark, ve které budete řešit logické situace s využitím stínů. Předposledním tipem na víkend je plošinovka Boogey Boy a na závěr jsme pro vás vybrali skvělou návykovku Daddy Long Legs.

Spider-Man Unlimited

Společnost Gameloft po delší odmlce vydává další hru s pavoučím mužem v hlavní roli. Tentokrát se ovšem nejedná o hru s otevřeným světem, jako tomu bylo u obou dílů Amazing-Spidermana, nýbrž o endless run. Jsme si vědomi, že trh mobilních her je tímto žánrem doslova přesycen, ale i přesto je nový Spider-Man opravdu zábavný. Hra totiž nabízí jakýsi systém misí, ve kterých postupně likvidujete všechny známé Marvelovské padouchy. Výbornou hratelnost také vytváří jednoduchá ovladatelnost, parádní komiksová grafika a možnost dokupování alternativních kostýmů Spider-mana. Za zmínku také stojí systém levelování, díky kterému můžete s vaším oblíbeným kostýmem získat výhody v podobě většího násobiče skóre apod. Jedinou vadou na kráse je nutnost čekání na dobití energie, jinak se ale jedná o velmi kvalitní hru.

MARVEL Spider-Man Unlimited
MARVEL Spider-Man Unlimited

Phantom Rift

Jedná se o zajímavé RPG s unikátním bojovým systémem. Ten na první pohled připomíná klasickou tahovou strategii, ve skutečnosti se ovšem jedná o realtime souboje na náhodně vytvořených bojových plátnech. Ta jsou vyplněna čtvercovými plochami, po kterých se můžete pohybovat. V průběhu soubojů si můžete několikrát zvolit schopnosti, jenž budete v nadcházejícím boji využívat a naopak skilly, které raději vyměníte za jiné. O tom, jaký skill vám hra do výběru zařadí, rozhoduje náhoda (skilly jsou ovšem vybírány z celkového balíku vašich schopností). Ve Phantom Rift se setkáte s částečnou interakcí s okolním prostředí. Po stisknutí překážek v cestě (kameny, sloupy), je váš čaroděj zlikviduje a uvolní si tak cestu.

Phantom Rift 1

Phantom Rift - Adventure RPG
Phantom Rift - Adventure RPG

Light In The Dark

Light In The Dark je skvělá logická hra s velmi netradičním principem. Cílem každého kola je osvítit roztomilé postavičky příslušnou barvou (tedy barvou, jakou vyzařují). V každém kole se vyskytuje několik žárovek, které musíte nasměrovat správným směrem. Aby toho nebylo málo, také je zapotřebí barvy kombinovat. Když například potřebujete osvítit žluté panáčky, musíte zajistit, aby došlo ke spojení zelené a oranžové barvy. Později využíváte různé vychytávky jako zrcadla a také manipulujete s prostředím.

Light In The Dark 1

Boogey boy

Je nová plošinovka s docela povedenou grafikou a jednoduchou hratelností. V každém kole vás bude nahánět příšera ztělesňující vaše noční můry. Jediným způsobem, jak se zachránit, je posbírat 3 baterie. S vaším hrdinou se musíte vyhýbat překážkám, skákat na odrážecí plochy a hlavně se snažit udržovat náskok před vaším pronásledovatelem. Každý náraz do překážky vás na malou chvíli zpomalí, což může být někdy osudové.

Boogey boy 1

Daddy Long Legs

Je asi nejvydařenější návykovka poslední doby. Jedná se o hru na skóre, takže ideální způsob, jak se předhánět s kamarády ve škole pod lavicí. Ve hře budete ovládat monstrum s dlouhýma nohama, se kterým se budete snažit dojít co nejdále. Každým stisknutím displeje propnete jednu nohu. Propínáním noh ve správný okamžik zajišťujete chůzi, není to ovšem tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Kvůli velmi dlouhým nohám má příšera tendenci se převažovat a padat. Po každém odehraném kole můžete sdílet svůj replay na sociální sítě.

Daddy Long Legs 1

Daddy Long Legs
Daddy Long Legs

Odkazy na starší Pařby na víkend (Android hry)

Video

Pařba na víkend – tipy na Android hry 182

Pařba na víkend - tipy na Android hry 182

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)