Tip pro Android Auto: Takto snadno se mění tapety

Android Auto tapeta tapety

Když do ruky dostanete nový kus chytré elektroniky, velmi často se asi, kromě testování technických vychytávek nebo výkonu, zaměříte na personalizaci jednotlivých částí. Můžu si na těch hodinkách vyměnit ciferník? Jdou tady přeházet diody? A jaký obal se k tomu telefonu dá pořídit? Tak nějak automaticky chceme, aby to v systému či z vnějšku daného přístroje vypadalo po našem. Jedním ze základních způsobů, jak se dá nejen pocitově odlišit, ale třeba i zpříjemnit používání v případě zařízení s větším displejem, je změna pozadí. A věděli jste, že tzv. tapeta se dá vyměnit i v populárním prostředí Android Auto?

Android Auto
Android Auto

Na rozdíl od spousty ostatních funkcí a možností změn (nedávno jsme například ukazovali přehazování ikon na domácí obrazovce) se tapeta nevybírá v nastavení Android Auto v mobilu, ale až na obrazovce ve vozidle. Pro její změnu je tedy nejprve potřeba telefon s autem propojit a službu spustit na palubním displeji.

Změna tapety na plochu Android Auto

  • Připojte telefon k vozidlu a standardně spusťte službu Android Auto
  • Na displeji vozidla otevřete hlavní nabídku (kolečko vlevo dole) a klepněte na ikonu Nastavení
  • Sjeďte níž a zvolte možnost Vybrat tapetu
  • Stačí klepnout na vybrané pozadí a to se okamžitě aplikuje

Vybraný obrázek se po nastavení zobrazuje za ikonami v hlavní nabídce a v tlumené podobě také na několika dalších místech systému. Momentálně je k dispozici patnáct různých vzhledů včetně čistě černého pozadí. Možnost nastavení vlastního obrázku v tuto chvíli bohužel možná není. Nicméně nabídka je celkem pestrá a vizuály vypadají dobře.

Jestliže nemáte k Android Auto z Obchod Play skrze váš mobil přístup, můžete aplikaci zkusit stáhnout a nainstalovat z alternativního zdroje skrze apk soubor. Například ze serveru APK Mirror. Nezapomeňte také myslet na to, že služba je omezená jen na kompatibilní vozidla. Seznam je postupně aktualizován.

Kterou tapetu jste do svého Android Auto vybrali?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)