TOPlist

Chcete přehlednější Android Auto obrazovku? Takto vyměníte zástupce aplikací

Android Auto přehlednější zástupce aplikací aplikace nastavení návod

Efektivní propojení chytrosti mobilního telefonu a standardního ovládacího panelu ve voze. Praktický chytrý pomocník řidiče či spolujezdce při jízdě v autě (a dnes už i na motorce). Co nejjednodušší a tím i bezpečný pro ovládání v provozu. Tak by se asi dalo v krátkosti popsat populární prostředí Android Auto, které si i v Česku našlo velkou spoustu uživatelů a fanoušků. Google se velmi snaží jej neustále vylepšovat, nicméně už i teď existují možnosti nastavení, jak se dá systém snadno přizpůsobit pro lepší a přehlednější ovládání. Věděli jste například, že je v Android Auto možné měnit zástupce aplikací, které se pak zobrazují na hlavní obrazovce ve vozidle?

Přehlednější Android Auto: Vyměňte zástupce aplikací

Následující návod se aktuálně hodí čím dál víc, jelikož Google otevřel přístup do Android Auto i dalším partnerským aplikacím třetích stran. Na displej v autě tak můžeme například dostat i Mapy.cz (vyzkoušeno) nebo alternativní přehrávače hudby či podcastů. S velkým množstvím položek je pak větší potřeba toho, aby byly logicky seřazené a některé i úplně vynechané. Samozřejmě na základě priorit konkrétního uživatele. A to jde naštěstí snadno vyřešit.

Android Auto
Android Auto

Jak na to?

  • Otevřete nástroj Android Auto. V telefonu ho nemusíte najít jako samostatnou aplikaci, tak použijte například vyhledávání v nastavení. Bude mezi rozšířenými funkcemi (jako třeba na obrázku z nadstavby One UI).
  • Klepněte na položku Přizpůsobit spouštěč. Jde o trochu zvláštně přeložený pojem „launcher“, ale s tím už asi nic nenaděláme.
  • U vybraných aplikací vyberte jejich (ne)zobrazování na displeji auta, případně i pořadí. Vyškrtnuté aplikace úplně nezmizí, přesunou se do spodní nabídky „Skryté aplikace“.

Kromě práce se samotnými aplikacemi je na stejném místě i možnost definování konkrétních příkazů pro Google Asistenta. Po nastavení se zobrazí jako samostatná ikonka na displeji AA. Toho stejného se dá docílit i při nastavení konkrétního kontaktu, kterému třeba často voláte.

Které aplikace spouštíte v Android Auto úplně nejčastěji?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)