Android Auto má nemilý problém s ovládáním. Ale známe řešení

Android Auto ovládání otočným tlačítkem problém

Velké softwarové aktualizace s sebou přináší hlavně různé pozitivní změny, nicméně někdy se stane, že “hrábnutí” do kódu způsobí také různé problémy. Své o tom ví někteří uživatelé prostředí Android Auto, které sice začalo před několika dny oficiálně testovat velmi očekávaný přepracovaný vzhled, ale současně se i tak trochu porouchalo. Zejména při používání aplikace Mapy Google přestalo v některých vozech fungovat ovládání systému otočným tlačítkem.

Ve vlákně na Redditu stále přibývají reporty uživatelů, kteří nejsou schopní AA a Mapy používat, neboť v jejich vozidlech není k dispozici dotykové ovládání a jsou odkázání na zmíněné otáčení knoflíkem. Jenže to nefunguje, takže se nedá aplikace vůbec používat.

V diskuzi se naštěstí objevily i celkem osvědčené rady, jak se s tímto zádrhelem celkem jednoduše vypořádat. Jelikož problém evidentně způsobuje poslední verze aplikace Mapy Google (a s největší pravděpodobností ta z beta programu), je řešením odinstalace aktualizací a stažení starší a stabilní verze.

Jak ovládáte Android Auto ve vašem voze?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)