Těšíte se? Takto poběží Android aplikace ve Windows 11

Windows 11 Android aplikace uniklé snímky

Již nějakou dobu před vydáním nových Windows 11 se Microsoft pochlubil, že bude možné v rámci tohoto systému spouštět aplikace určené pro Android. Současně s oficiálním vydáním nových „oken“ jsme se toho ještě nedočkali, ale evidentně se na funkci dál pracuje. Ještě letos by měli mít příležitost ji vyzkoušet členové Insider programu a nyní dokonce unikly na internet první snímky, jak bude toto prostředí vypadat.

Ze snímků jde vyčíst hned několik věcí. Tou první je samotné zpracování nového UI, které evidentně počítá i se spodní lištou s panelem nástrojů a centrem pro notifikace. Skvělé je, že virtuální subsystém bude mít právo spouštět aplikace v samostatných oknech, která prý půjdou i různě připínat. To je dobrá zpráva z hlediska multitaskingu. Snímky rovněž naznačují, že by snad mohlo fungovat spouštění více instancí jedné aplikace.

Zatím nevíme, kdy přesně bude tato novinka plošně spuštěna, ale rozhodně se těšíme. Připomeňme, že zdrojem Android aplikací pro Windows 11 mají být Microsoft Store ve spolupráci s Amazon Appstore.

Které Android aplikace by se vám hodily spuštěné v PC?

Zdroj: windowslatest

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)