Potvrzeno: Windows 11 spustí Android aplikace i na AMD procesorech

Windows 11 Android aplikace Intel Bridge

Jednou z nejvýznamnější informací, které zazněly během oficiálního představení nového operačního systému Windows 11, je rozhodně podpora Android aplikací v tomto novém prostředí od Microsoftu. Významný technologický posun v oblasti, která fanoušky tohoto spojení doposud nutila minimálně instalovat nějaké další programy, nastane díky technologii Intel Bridge. Ta umožní spouštění Android aplikací v systému Windows na počítačích s procesory postavenými na architektuře x86. A to na všech.

Windows 11 Android aplikace Intel Bridge TikTok

Windows 11 rozběhnou Android aplikace na všech x86 procesorech

S ohledem na úzké partnerství dvou zmíněných společností a také název technologie se původně předpokládalo, že kompatibilita bude exkluzivní jen pro počítače s Intel procesory. Nakonec je tomu jinak. „Věříme, že je důležité zpřístupnit tuto možnost napříč všemi x86 platformami. Proto jsme vytvořili Intel Bridge s podporou pro všechny, včetně těch od AMD,“ potvrdila společnost redakci The Verge. Jde o parádní novinky, které otevírají další možnosti pro multitasking na více systémech.

Windows 11 Android aplikace Intel Bridge Amazon Appstore

Arm-poháněné přístroje dokonce budou schopné rozjet skrze Windows Android aplikace bez použití Intel Bridge. K tomu ale zatím Microsoft další detaily neposkytl. Přístup k aplikacím bude možný skrze Amazon Appstore, který bude pro tyto účely exkluzivním partnerem. Některé nástroje, třeba jako Tik Tok, se mají objevit i v současném Windows obchodě.

Jak často by se vám hodilo spustit Android aplikaci v PC?

Zdroj: The Verge

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)