Nejnovější Android aplikace z Google Play #72 – selfie gestem, lepší multitasking pro Android 5 a další

aplikace 72 hlavni

Jako první vám dnes přinášíme užitečnou aplikaci Recently, která dokáže vylepšit vaši multitaskingovou nabídku u Androidu 5 Lollipop. Druhým tipem bude AIDA64, čili kopie PC programu pro zobrazení veškerých údajů o vašem hardwaru/softwaru. Třetím tipem je QuickLyric pro snadné vyhledání textu vašich skladeb. Na závěr jsme pro vás vybrali aplikaci Snapi pro tvorbu selfie fotografií na základě gesta. To vše v dnešním díle seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play 72.

Recently

Android Lollipop přinesl spoustu změn v jeho uživatelském rozhraní. Jednou z nich byla nová nabídka spuštěných (nedávných) aplikací, která zobrazuje naposledy spuštěný obsah v podobě za sebou jdoucích karet. Problém této nabídky spočívá v prakticky neomezeném množství zobrazených karet, přičemž vypnutí všech z nich často představuje poměrně náročný úkol. Známý vývojář Chainfire však přichází s řešením v podobě aplikace Recently, která dokáže nabídku spuštěných aplikací značně zredukovat. Další užitečnou funkcí této aplikace je zobrazení tlačítka pro odstranění všech aplikací najednou. Pokud se rozhodnete Recently používat, vaše zařízení bude muset disponovat právy Root.

chainfire recently android aplikace

Odkaz ke stažení aplikace Recently

AIDA64

Vzpomínáte si na PC aplikaci AIDA64, která dokázala poskytnout podrobné informace o hardwaru vašeho počítače? Mobilní verze této aplikace je založena na podobném principu, je ovšem cílena na hardware/software mobilních zařízení (nečekaně :)). S aplikací AIDA64 pro Android můžete zjistit veškeré parametry vašeho telefonu/tabletu. Kromě základních hardwarových informací, jako například typu procesoru, paměti RAM, údaje o displeji apod. lze rovněž vyčíst údaje o teplotě baterie, senzorech zařízení, kodecích, systémových souborech a další. AIDA64 vám zkrátka prozradí údaje o všem, co se v útrobách vašeho zařízení skrývá.

AIDA64
AIDA64

QuickLyric

QuickLyric je výborná aplikace pro vyhledávání textů k vašim skladbám. Některé hudební přehrávače mají tuto funkci integrovanou již v základu, nicméně najdou se i takové, které ji postrádají. Právě v takovém případě nastupuje na scénu QuickLyric. Jak tato aplikace vlastně funguje? Základem je spuštění libovolné skladby vašeho telefonu. Poté stačí otevřít QuickLyric, kde se vám text skladby automaticky objeví. Pokud byste se ve vašem hudebním přehrávači přepnuli na další skladbu, je v aplikaci QuickLyric zapotřebí stisknout červené obnovovací tlačítko pro načtení textu nové skladby. QuickLyric kromě automatického vyhledávání textu písní na základě jejich poslechu obsahuje i jejich rozsáhlou databázi, do které se dostanete vepsáním názvu písničky či interpreta. Všechny vaše texty můžete rovněž ukládat pro následný přístup z režimu offline.

QuickLyric - Instant Lyrics
QuickLyric - Instant Lyrics

Snapi

Moderní trend “selfie” fotografií stále nabývá na popularitě a jen tak brzy neskončí. Vývojáři mobilních aplikací jsou si toho samozřejmě vědomi, a proto přicházejí s různými vychytávkami pro snadnější tvorbu těchto fotek. Jednou takovou je aplikace Snapi, jež dokáže pořídit selfie fotografii na základě gesta – sevření pěsti a následném uvolnění. Snapi zmiňované gesto přitom dokáže rozpoznat až ze 4 metrů. Pokud se vám tedy telefon podaří někde šikovně upevnit, můžete pořizovat selfie i z větší vzdálenosti, jako to provedly slečny ve videu níže. Aplikace nabízí nastavení časovače, snadné přepínání mezi předním/zadním fotoaparátem a spoustu dalšího. Jestliže patříte mezi selfie maniaky, tato aplikace by ve vašem telefonu neměla chybět.

Snapi – the Touch-Free Selfie photography App

Snapi - the Touch-Free Selfie photography App

Nejnovější Android aplikace z Google Play

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)