Nejnovější Android aplikace z Google Play #66 – oblíbené aplikace na ploše, tvorba PDF a další

aplikace na android hlavni

Dnes si, stejně jako v každém díle tohoto seriálu, představíme parádní aplikace na Android. Tou první je SimpleScan pro jednoduché vytváření PDF dokumentů z vašich fotografií. Následovat bude aplikace CaastMe, díky které můžete na váš počítač sdílet internetovou stránku z vašeho telefonu. Třetím tipem na aplikaci je Floating Toolbar, což je plovoucí ikona, která v sobě ukrývá všechny vaše oblíbené aplikace. Na závěr pro vás máme Lazy Swipe pro snadný a rychlý přístup k základním ovládacím prvkům telefonu.

SimplyScan

S aplikací SimplyScan můžete vytvářet vlastní PDF dokumenty. Free verze této aplikace vám umožní vytvořit dokument obsahující pouze jednu stránku. Pokud se rozhodnete přejít na prémiovou verzi, budete moct vytvářet dokumenty s neomezeným počtem stránek. V placené verzi rovněž vymizí vodoznak aplikace a také lze vaše dokumenty uspořádat do složek. Při vytváření PDF dokumentů lze čerpat z fotografií vaší galerie, nebo z pořízených fotek přímo přes aplikaci. Po vybrání souborů máte možnost upravit jejich jas a kontrast. Také lze oříznout část stránky, která se bude ve finálním dokumentu zobrazovat. Na závěr dokument pojmenujete a můžete jej začít sdílet.

SimplyScan: PDF Camera Scanner
SimplyScan: PDF Camera Scanner

CaastMe

CaastMe je šikovná aplikace, která dokáže převést internetovou stránku z telefonu do počítače s využitím QR kódu. Jistě si teď říkáte, že QR kódy jsou už poněkud zastaralé a jejich využití v praxi je zdlouhavé, nicméně ne v tomto případě. QR kód zde funguje na obráceném principu. Abyste mohli toto jednoduché sdílení používat, musíte si nejprve do vašeho zařízení nainstalovat aplikaci CaastMe a na vašem stolním PC navštívit stránku Caastme.com. V internetovém prohlížeči vašeho Android zařízení poté stisknete Menu (tři tečky) a vyberete možnost sdílet, čímž se spustí čtečka QR kódů (aplikace Caastme). Tu zamíříte na QR kód ve vašem PC na stránce Caastme.com a rázem se vám na PC objeví stejná stránka, jakou jste původně sdíleli z vašeho Android zařízení.

CaastMe
CaastMe

Floating Toolbox

Chcete mít všechny vaše často navštěvované aplikace vždy po ruce? V tom případě neváhejte vyzkoušet Floating Toolbox. Tato velmi jednoduchá aplikace vám na ploše telefonu vytvoří plovoucí okénko, po jehož rozkliknutí se zobrazí vaše oblíbené aplikace. V nastavení Floating Toolbar si nastavíte, které z vašich aplikací chcete do seznamu zařadit. Ve Free verzi se po otevření plovoucího okénka zobrazí maximálně 5 aplikací. V plné verzi se vám odemkne nejen možnost přidání více aplikací, ale také úpravy vzhledu okénka. Nabízí se úprava jeho velikosti a průhlednosti.

Floating Toolbox
Floating Toolbox

Lazy Swipe

Tato aplikace na Android by měla posloužit především lenochům. My, Androiďáci, bychom ji označili jako aplikaci pro usnadnění ovládání našich chytrých telefonů. S Lazy Swipe můžete tažením prstu z kraje obrazovky vyvolat speciální panel nástrojů obsahující většinu důležitých ovládacích prvků telefonu. Kromě toho tento panel nabídne oblíbené (často navštěvované) aplikace a také nedávno spuštěné aplikace. Mezi těmito kategoriemi lze scrollovat tažením prstu vzhůru a dolů. Pochvalu si zaslouží především snadný přístup k hlavním ovládacím prvkům telefonu bez nutnosti stažení notifikační lišty. Aplikace Lazy Swipe vás také zaujme svými efekty. Nejen samotné vysunutí panelu nástrojů, ale také scrollování mezi jeho kategoriemi vypadá velmi dobře.

Omni Swipe - Small and Quick
Omni Swipe - Small and Quick

Nejnovější aplikace na Android ve starších dílech

Líbily se vám dnešní Aplikace na Android?

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)