Nejnovější Android aplikace z Google Play #64 – gesta ke spouštění libovolných aplikací, simulátor pražského metra a další

aplikace pro android hlavni

Jaké aplikace pro Android si dnes představíme? Nejprve to bude Now Gesture Tweaks Free, sloužící k nadefinování vlastních akcí s využitím tažení prstu ala Google Now. S následující aplikací Simulátor pražského metra si vyzkoušíte, jak vypadá běžný pracovní den strojvedoucího pražské linky metra A. Třetím tipem na aplikaci je Adobe Lightroom mobile, čili mobilní verze populárního programu pro správu a editaci fotografií. Na závěr jsme pro vás vybrali aplikaci Manual Camera, prostřednictvím které povýšíte vaše fotografie na mnohem lepší úroveň. Nyní se na tyto aplikace pro Android v krátkosti podíváme.

Now Gesture Tweaks Free

Pokud ve vašem telefonu nevyužíváte karty Google Now, možná byste měli dát šanci této aplikaci, která karty nahradí prakticky jakýmkoli prvkem nastavení či zkratkou k vašim aplikacím. Po instalaci aplikace Now Gesture Tweaks stačí táhnout prstem od vaší navigační lišty směrem vzhůru (čím běžně vyvoláváte nabídku Google Now), následně vybrat aplikaci Now Gesture Tweaks a zaškrtnout možnost „Vždy“. Přímo v aplikaci si poté můžete navolit, kam vás toto gesto, které původně sloužilo k jiným účelům, zavede. Free verze aplikace vám umožní navolit několik akcí, jako například otevření konkrétní aplikace či stažení notifikační lišty. V případě zakoupení plné verze (za 20 Kč) v aplikaci přibude spousta nových akcí, jako například vytvoření screenshotu, vyčištění paměti Cache, zapnutí/vypnutí Wi-Fi, Bluetooth, GPS, vypnutí obrazovky + mnoho dalších. Now Gesture Tweaks Free patří mezi jednuché ale velmi užitečné aplikace pro Android.

Assistant Gesture Tweaks Free
Assistant Gesture Tweaks Free

Simulátor pražského metra

Máte rádi simulátory? Co takhle simulátor pražského metra, který vám zprostředkuje cestu linky metra A? Z informací v aplikaci jsme vyčetli, že se jedná o 11 kilometrů dlouhý úsek obsahující 13 stanic. Provoz je obsluhován vozy škoda 81-71M. Jakožto strojvedoucí metra se vydáte napříč všemi stanicemi linky A. Po cestě můžete libovolně přidávat/ubírat rychlost, otvírat dveře, rozsvěcovat světla a podávat cestujícím hlášení o aktuální a nadcházející stanici. Hra obsahuje češtinu a v jejím nastavení lze dále měnit vykreslovací vzdálenost a světelný přechod tunelu.

Subway Simulator Prague Metro
Subway Simulator Prague Metro

Adobe Lightroom mobile

Společnost Adobe představila Android aplikaci LightRoom, kterou můžete používat ve spolupráci s desktopovou verzí tohoto programu. Adobe není jedinou společností, zasahující do trhu mobilních aplikací. Například v minulém díle tohoto seriálů jsme si představili preview verze aplikací známého kancelářského balíku Office od Microsoftu. Vraťme se ale zpátky k aplikaci Adobe Lightroom. Ta slouží k editaci vašich fotografií a jejich synchronizaci napříč vaší PC/Android verzí. Pokud si budete chtít aplikaci nainstalovat do vašeho počítače, zamiřte zde.

Lightroom Photo & Video Editor
Lightroom Photo & Video Editor

Manual Camera

Manual Camera je nová aplikace určená ke tvorbě profesionálních fotografií. Aplikace je dostupná pouze pro zařízení běžící na operačním systému Android 5 Lollipop. S Manual Control si můžete nastavit rychlost závěrky, ISO, vyvážení bílé, expozici, vzdálenost ostření a mnoho dalšího. Vaše snímky můžete ukládat do formátu RAW. K tomu všemu připočtěte velmi příjemné uživatelské rozhraní a máme tady jednu z nejlepších aplikací pro focení. Pokud chcete ze svého fotoaparátu telefonu vymáčknout co nejvíce, určitě byste měli Manual Camera vyzkoušet.

Manual Camera
Manual Camera

 

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

Líbily se vám dnešní aplikace pro Android?

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)