Nejnovější Android aplikace z Google Play #61 – Rychlý Launcher, povedená zamykací obrazovka a další

61 hlavni

Vítáme vás u dalšího dílu seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play. Jako první si dnes představíme launcher s vlastním antivirovým programem – CM Launcher. Následovat bude alternativní zamykací obrazovka FingerFeed, se kterou můžete jednoduše vyřizovat vaše notifikace. Třetím tipem na aplikaci je internetový prohlížeč Ghostery pro zabezpečené procházení internetových stránek. Na závěr jsme pro vás vybrali aplikaci Shift pro vytváření a úpravu vlastních filtrů k vašim fotografiím.

CM Launcher

CM Launcher vytvořila stejná společnost, která stojí za vydáním jednoho z velmi populárních internetových prohlížečů – CM Browser. CM Launcher je zaměřený na rychlost a bezpečnost. Instalační soubor tohoto launcheru má pouhý 1 MB, čímž se řadí mezi nejmenší (co do velikosti) launchery v Google Play. S CM Launcherem by se mělo zrychlit spuštění telefonu po vypnutí/restartu. Vývojáři zároveň slibují, že se vám budou rychleji načítat aplikace vašeho telefonu. Součástí CM Launcheru je antivirový program, zajišťující bezpečnost vašich soukromých dat, blokování virů a malwaru. Launcheru nechybí ani další funkce, jako například automatické třídění vašich aplikací do složek na základě četnosti jejich používání, nebo vyhledávací lišta pro rychlý přístup k internetovým vyhledávačům.

CM Launcher 3D - Themes, Wallpapers
CM Launcher 3D - Themes, Wallpapers

FingerFeed

Máme tady další aplikaci nahrazující vaši originální zamykací obrazovku. Fingerfeed nejen dobře vypadá, ale také vám poskytne informace o aktuálním datu, počasí a čase. Kromě toho zobrazuje všechny notifikace, které v nastavení aplikace povolíte. Když pak táhnete prstem po notifikaci směrem vpravo, můžete ji přímo vyřídit (odepsat na SMS, Gmail, okomentovat status na Facebooku apod.). . Ve spodní straně této zamykací obrazovky naleznete rychlý spouštěč, jehož prostřednictvím se můžete téměř okamžitě dostat k nejčastěji používaným systémovým nástrojům. Může se např. jednat o spuštění WiFi, svítilny, kalkulačky atd.

FingerFeed - Lock Screen
FingerFeed - Lock Screen

Ghostery

Chtěli byste ve vašem zařízení používat jeden z nejbezpečnějších internetových prohlížečů, který nedovolí reklamním systémům, sociálním sítím a dalším webům, aby sledovali vaši aktivitu? Pak je ten správný čas si nainstalovat prohlížeč Ghostery. Kromě bezpečnostního faktoru se jedná o zcela běžný prohlížeč, jehož maskotem je duch z Pac-Mana.

Ghostery Privacy Browser
Ghostery Privacy Browser

Shift

Aplikací, které nabízejí možnost použití různých filtrů pro úpravu fotografií, je v obchodu Google Play opravdu nepřeberné množství. Pouze několik z nich však nabízí možnost úpravy samotných filtrů dle potřeby uživatele. Jedna z těchto aplikací je Shift. Princip úpravy je velmi jednoduchý. Po načtení požadované fotografie si vyberete z nabídky dostupných efektů, které se náhodně mění spodním tlačítkem pro náhodný výběr efektu. Jakmile se vám bude některý z efektů líbit, tak si budete moci pomocí spodních posuvníků určit sílu a barevnost efektu a pomocí tří bodů na obrázku budete moci tento efekt omezit pouze pro část fotografie, rozptýlit ho, nebo naopak koncentrovat a podobně. Více o této aplikaci se můžete dočíst v její recenzi.

Shift
Shift

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

Líbily se vám dnešní Android aplikace? Doporučili byste jinou? Neváhejte se ozvat v komentářích :)

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)