Menu

Nejnovější Android aplikace z Google Play #60 – Plovoucí notifikace, vlastní živá tapeta a další

Dnešní díl seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play jako první nabídne studentskou aplikaci pro seznamování – Encendr. Následovat budou nálepky do Facebook Messengeru – Stickered for Messenger. Třetím tipem bude bezplatná aplikace pro nahrávání obrazovky – AZ Screen Recorder. S předposlední aplikací Minima si budete moci vytvořit vlastní živou tapetu. Na závěr jsme pro vás vybrali aplikaci C Notice, která zobrazuje zmeškané události v plovoucím okénku.

Encendr

Na našem webu jsme vám před 2 měsíci psali o aplikaci určené k seznamování – Tinder. Nyní se v Google Play objevila novinka, která je založena na velmi podobném principu. Na rozdíl od Tinderu se ovšem zaměřuje především na studenty. Uživatel se při registraci přihlásí přes Facebook, vybere si jednu z vysokých škol, kterou navštěvuje (zatím jsou přítomny pouze pražské) a může rovnou vyhledávat. Vyhledávání probíhá na základě vyplněných kritérií, jako např. pohlaví, věkovém rozpětí, vzdálenosti. Hlavním cílem této aplikace je sdružovat a seznamovat se s lidmi z vysokoškolského prostředí, hledat parťáky na párty, nebo i na studium. Jestli se aplikace rozšíří i do ostatních koutů republiky, mohlo by se jednat o velmi zajímavý způsob, jak se seznámit.

Encendr
Encendr
Developer: Encendr Inc.
Price: Free

Stickered for Messenger

Facebook přišel s něčím, co vás 100% přinutí k tomu, abyste začali používat jejich chatovací prográmek Facebook Messenger. Jedná se o nálepky, které můžete umísťovat do vašich fotografií! Není to skvělé? :P Po spuštění Stickered for Messenger se automaticky spustí přední fotoaparát (s přednastavenou nálepkou). Dříve, než se vyfotíte, můžete si stisknutím “+” vybrat ze stovek různých nálepek. Ty lez poté rozmístit na libovolné místo vašeho displeje. Pak už konečně pořídíte fotografii a upravenou fotku zašlete svým známým (samozřejmě přes Messenger). Aplikace se taky může hodit v případě, že chcete na fotografii někoho zamaskovat. Jednoduše mu na místo hlavy umístíte nálepku a máte vystaráno.

Stickered for Messenger
Stickered for Messenger
Developer: Facebook
Price: Free

AZ Screen Recorder

Ještě před nedávnem, kdy jsme v redakci neměli tablet SHIELD s funkcí natáčení displeje, jsme používali aplikaci SCR Screen Recorder. Nejednalo se sice o špatnou aplikaci, nicméně AZ Screen Recorder nám připadá mnohem lepší. Jednak je kompletně zdarma, což znamená, že vás v natáčení nebude omezovat (co se týče doby záznamu) a také vám ve videích nebude zobrazovat vodoznak, ale také nabízí velmi jednoduché ovládání z notifikační lišty a obsahuje vlastní galerii natočených videí. Z této galerie můžete videa buďto rovnou sdílet, nebo je odstranit. V nastavení aplikace si pak můžete nastavit velikost rozlišení, bitový tok a mnoho dalšího.

AZ Screen Recorder - No Root
AZ Screen Recorder - No Root

Minima

Aplikace Minima vám umožní si vytvořit vlastní živou tapetu. Po jejím spuštění si nejprve vyberete téma, které poté budete upravovat k obrazu svému. Některá témata jsou dostupná ke stažení zdarma, za jiná si zase musíte připlatit. Když už máte vybrané své téma, můžete se pustit do úprav. U vaší tapety lze měnit barvy jednotlivých prvků a dále několik různých efektů. Vaše tapeta se poté může/nemusí pohybovat různými směry při přecházení mezi plochami, nebo může vytvářet různé tvary, jako například spirály apod. Jedná se o docela zajímavou aplikaci.

C Notice

C Notice je aplikace, která vám na displeji zobrazí plovoucí okénko se zmeškanými událostmi. Nebudete tedy muset stahovat vaší notifikační lištu. V nastavení aplikace si můžete upravit umístění notifikačního okénka, jeho dobu zobrazení na displeji + spoustu dalších nastavení. Z plovoucího okénka můžete události rovnou vyřizovat. Stačí na ně kliknout a poté je rozbalit příslušným tlačítkem. Aby vám aplikace v telefonu/tabletu fungovala, musíte jí udělit povolení ve správci oznámení. K tomu vás ovšem aplikace automaticky vyzve.

C Notice
C Notice
Developer: astoncheah
Price: Free+

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

Líbily se vám dnešní Android aplikace?

 

Komentáře

Gabo

Gabo

z aplikace
22.12.2014 9:21

Seznamka pro vysokoskolaky :-D ach jooooo

wallin

wallin

22.12.2014 9:38

C Notice pěkné, díky za tip

Peernikk

Jirka Pernica 0

22.12.2014 10:02

Wallin: Není za co, jsem rád, že jste si dnes alespoň jednu aplikaci vybral :)

tomáš

tomáš

z aplikace
22.12.2014 10:04

nevíte proč moje zařízení není konpabilitni s aplikaci na natáčení plochy? mám lg l90

Peernikk

Jirka Pernica 0

22.12.2014 10:30

Tomáš: V popisku aplikace to sice není přímo napsáno nicméně je tam zmínka o tom, že aplikace využívá nejnovější API z Androidu Lollipop, čímž chtěli autoři zřejmě naznačit, že funguje pouze na Androidu 5.0+.

duffajfka

duffajfka

z aplikace
22.12.2014 10:50

Zkoušel jsem to natáčení na N7 a po chvíli vždy spadne a dosavadní nahrávku neuloží, funguje to někomu bez problému?

Jan Báchor

z aplikace
22.12.2014 12:29

říkám konečně natáčení a nepotrebuju root..grrr není kompatibilní s touto verzí…sony xperia z ultra

karel

karel

22.12.2014 13:37

C NOTICE vypadá dobře,ale noLED je taky dobrej.

Orbit09

22.12.2014 13:44

To Stickered je neskutečná napodobenina Snapchatu, doufám že se to neuchytí a přeju mu neúspěch.

uni

uni

23.12.2014 10:34

Trochu mimo, MS se rozhýbal a aktualizoval Office, který “už” podporuje QHD (min ty na telefonech). Dle novinek je takový přístroj hires, to jsou dost přísní:)

RSS (komentáře k článku)