Nejnovější Android aplikace z Google Play #65 – přepínač skladeb, editace fotografií a další

uvodni

Ve dnešním díle si jako první představíme aplikaci pro editaci fotografií Camu, která se řadí mezi nejlepší Android aplikace svého žánru. Následovat bude šikovná vychytávka pro přepínání skladeb přes plovoucí ikonu – NextSong. Třetím tipem je aplikace pro manuální aktivaci svítilny vašeho zařízení – Clicklight. Na závěr jsme pro vás vybrali aplikaci BigLens, která i z naprostého amatéra udělá profesionálního editora fotek.

Camu

V obchodě Google Play lze najít snad milion aplikací pro focení a editaci fotografií. Aplikace Camu, která patří mezi jednu z nejkvalitnějších aplikací tohoto typu, se nyní objevila v Google Play. Camu bylo doposud možné stáhnout pouze pro iOS. Jenže jak už to bývá zvykem, většina oblíbených iOS aplikací se dostane i na Android. S aplikací Camu budete moct editovat vaše fotografie, což v praxi znamená, že můžete měnit jejich ostrost, jas, filtry + spoustu dalších parametrů. Kromě toho lze s aplikací vytvářet koláže, přidávat fotkám hezké popisky či využívat filtry. Filtry přitom můžete aplikovat ještě před tím, než pořídíte fotografii. Camu lze využít také k focení selfies díky automatického módu, který vás vyfotí ve chvíli, kdy není zaznamenán žádný pohyb. Aplikace toho dohromady nabízí mnohem více, proto ji neváhejte vyzkoušet.

Camu - Camera for perfect pics
Camu - Camera for perfect pics

NextSong

Aplikace NextSong dokáže na vašem displeji zobrazovat plovoucí notifikaci s názvem aktuálně spuštěné skladby. Plovoucí okénko může mít buďto světlou, nebo tmavou barvu. Pokud si v obchodě Google Play zakoupíte prémiovou verzi této aplikace, můžete skrze plovoucí notifikaci ovládat váš hudební přehrávač. Vždy, když dohraje jedna z vašich skladeb a začne hrát další, objeví se upozornění, prostřednictvím kterého můžete skladbu jednoduše přeskočit, nebo se vrátit k předchozí. To vše bez otevření vaší aplikace pro hudbu. Přeskakovat skladby tak můžete prakticky odkudkoliv. V nastavení aplikace si můžete např. nastavit, po jak dlouhou dobu zůstane notifikace na obrazovce.

NextSong - Music Notifications
NextSong - Music Notifications

ClickLight

V jednom z nedávných dílů seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play jsme si představili aplikaci pro manuální spouštění blesku s využitím vypínacího tlačítka telefonu. Aplikace ClickLight funguje na stejném principu, avšak i ve verzi zdarma dokáže blesk vypnout automaticky. Defaultně je doba vypnutí svítilny nastavená na jednu minutu. V této aplikaci stačí, abyste vypínací tlačítko stiskli dvakrát. Interval, ve kterém musíte stisknout vypínací tlačítko pro aktivaci svítilny, můžete nastavit na dobu od 0,5 do dvou vteřin.

ClickLight: Fastest flashlight
ClickLight: Fastest flashlight

BigLens

Do obchodu Play se dostala oblíbená aplikace z iOS pro úpravu fotografií. S aplikací BigLens se i z naprostého amatéra stane profesionální editor díky jednoduché úpravě fotografií s využitím filtrů a dalších efektů. V aplikaci můžete upravovat nejen již pořízené fotografie z vaší galerie, ale také lze upravit snímek vyfocený přímo přes tuto aplikaci. Základem BigLens je zaostřování konkrétního objektu se současným rozostřením okolní scény. V aplikaci naleznete 2 režimy – základní a pokročilý. Základní režim využívá předdefinované tvary pro jednoduché vymezení bodu ostrosti, kdežto v pokročilém si poměr ostrosti/rozostření vymezíte vaším prstem sami.

Nejlepší Android aplikace ve starších dílech

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)