Android 9 Pie s mnoha novinkami je dostupný na další Xiaomi telefon

xiaomi mi a2 aktualizace android

Před několika dny se na internetu objevila betaverze Androidu 9 Pie pro majitele Xiaomi Mi A2. Nakonec se ukázalo, že od stabilní verze nebyla příliš daleko. Od dnešního dne začíná vycházet oficiální aktualizace na Android 9 Pie. A to včetně novinek, které jsme dříve mohli vidět pouze u Pixel telefonů.

Android 9 Pie na Xiaomi Mi A2 dostává i některé funkce Pixel 3 telefonů

Xiaomi Mi A2 patří do programu Android One, takže není příliš překvapivé, že stále patří mezi jedny z prvních telefonů, které běží na Androidu 9 Pie. Podle posledních statistik společnosti Google, je stále poslední verze Androidu celkově na méně než 0,1 procentech všech zařízení. Příští měsíc už se to snad změní.

xiaomi mi a2 aktualizace android 9 pie

Vzhledem k tomu, že jde o Android One telefon, tak se můžou uživatelé těšit i na novinky, které jsme prozatím mohli vidět hlavně u Google Pixel telefonů. Přesněji jde o funkce adaptivní baterie, nový navigační systém, který umožňuje ovládání pomocí gest apod. Samozřejmostí jsou pak funkce, které přinesl samotný Android 9 Pie. Jak můžete vidět i na přiloženém screenshotu, aktualizace má velikost 1067,7 MB.

Podle informací uživatelů, kteří již aktualizaci obdrželi, se rovnou aktualizuje i bezpečnostní zabezpečení telefonu. A to na záplaty z listopadu 2018. Stejně jako u jiných aktualizací, i zde to neznamená, že aktualizace na váš telefon přijde rovnou dnes. Může se zdržet z mnoha důvodů, proto spíše počítejte s aktualizací během následujících týdnů.

Xiaomi Mi A2

Xiaomi Mi A2

1.0
  • Displej 5,99", 2160 x 1080 pixelů, IPS
  • Procesor Snapdragon 660
  • RAM 4/6 GB
  • Fotoaparát 12 MP + 20 MP
  • Baterie 3 000 mAh
  • Cena od 4 999 Kč

Obdrželi jste již aktualizaci na Android 9 Pie?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)