Android 5.0 Lollipop s novým TouchWizem běží na Samsungu Galaxy S4 [video]

SC1

Poté, co se na Internetu objevila videa s letošní vlajkovou lodí Samsungu – Galaxy S5 – s připravovaným Androidem 5.0 Lollipop, následuje další únik. Tentokrát se týká loňského “top modelu” téhož výrobce, tedy telefonu Samsung Galaxy S4. “Es čtyřka” má přitom Android 5.0 Lollipop dostat počátkem roku 2015, jak jsme informovali v aktualitě Samsung Galaxy S4 dostane Android 5.0 Lollipop počátkem roku 2015.

Android 5.0 Lollipop na telefonu Samsung Galaxy S4 Android 5.0 Lollipop na telefonu Samsung Galaxy S4

Android 5.0 Lollipop na telefonu Samsung Galaxy S4 Android 5.0 Lollipop na telefonu Samsung Galaxy S4

Android 5.0 Lollipop na telefonu Samsung Galaxy S4 Android 5.0 Lollipop na telefonu Samsung Galaxy S4

Dle dostupných informací probíhají praktické testy Lollipopu na SGS4, jež byly podle všeho zahájeny minulý týden. Redaktorům serveru SamMobile se podařilo sehnat interní sestavení nového firmwaru, které zkoušeli po dobu několika dnů. Výsledky zatím nejsou právě chvályhodné – na mnoha místech se objevují chyby a celkově toto sestavení prý není vhodné pro běžné použití. Může alespoň poskytnout pohled na to, nač se mohou za několik měsíců těšit stávající majitelé loňské vlajkové lodi jihokorejského výrobce.

Exclusive Preview – Android 5.0 Lollipop on Samsung Galaxy S4

Exclusive Preview - Android 5.0 Lollipop on Samsung Galaxy S4

Jak můžete vidět na záznamu, Korejci vybavili Galaxy S4 nejnovější verzí své grafické nadstavby TouchWiz UI, kterou dostane i Galaxy S5. Samsung také portoval launcher, odemykací obrazovku s Popping Colours a aplikaci My Magazines. Kromě toho přepracoval vzhled svých proprietárních systémových aplikací – Telefon, Zprávy, Kontakty, Kalkulačka, Hodiny a dalších podle nejnovějších designových trendů.

Firmware je založen na původním sestavení LRX02E, nikoli na aktuálním LRX21M, který Google přinesl minulý týden. Ačkoli se jedná o testovací verzi, je údajně mnohem rychlejší a svižnější než Android 4.4 KitKat na tomtéž zařízení. Také správa paměti se zdá být mnohem lepší než dříve. Lze ale předpokládat, že do vydání finální verze bude systém ještě upravován, opravován a vylepšován.

Zdroj: SamMobile.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)