Menu

Android 4 Ice Cream Sandwich na Nokii N9

Telefon s názvem N9 od společnosti Nokia byl vydaný již v době, kdy Microsoft podepsal s finským výrobcem dohodu o spolupráci a budoucí telefony již měly být vybaveny systémem Windows Phone. MeeGo, které z výroby N9 obsahuje, tak bylo předem Nokií odepsáno, což uživatele jistě nepotěšilo. I přesto se telefon těší velké oblibě, a proto se skupina Nitdroid rozhodla naportovat na tento telefon Android. To se povedlo a je na světě alfa verze systému Ice Cream Sandwich pro tento přístroj.

Autoři portace tvrdí, že i přesto, že jde o první testovací verzi, jsou k dispozici základní funkce telefonu, jako hovory, SMS, data, Wi-Fi, Bluetooth, přehrávání videa a zvuku. Samozřejmě je zde ještě spoustu chyb, které by ale měly opravit další verze této ROM.

Líbí se Vám N9 s Androidem ICS?

zdroj: androidpit.com

 

Komentáře

Parad!se

Parad!se

24.3.2012 20:07

Na jejich fóru jsem našel, že wi-fi nefunguje. http://forum.nitdroid.com/index.php?topic=67.0

Libor

Libor

24.3.2012 20:15

Luxus, přesně to jsem chtěl. Nokii s Androidem! A byla to jen otázka času

zooomek

zooomek

24.3.2012 23:10

Ten telefon je sám o sobě luxusní, jen ho zabijí OS, jak je v článku zmíněno. Měl jsem ho k dispozici na 14 dní a telefon bych bral hned všemi deseti. :-) S Androidem všemi dvaceti, jako dlouhodobý uživatel Androidu jsem se už při vrácení telefonu těšil, kdy vyjdou první porty Androidu pro tento skvost.:-)

Mira

Mira

25.3.2012 0:29

Nevidim na nej nic prevratneho, krom maleho dis.

bkf1

bkf1

29.3.2012 10:56

Stacilo, aby Nokia vyrobila JEN tri telefony s Androidem (high-end, middle-end, low-end) a mela by VELKY uspech uz jen kvuli tomu, ze je to Nokia. Tedka jsou v pruseru s tragickym WP7.x, ktere je potapi jeste hloubeji. Zjevne hlavni marketingove heslo v Nokii je “Mame i na min!” :D

klara

klara

1.4.2012 19:39

Prosim vas nevite nekdo jak mam nahrat androida do telefonu???

Peetea

Peetea

4.4.2012 22:01

Zkusil jsem. Dostat do N9 tuhle verzi Droida není zase takový problém, pokud máte alespoň základní znalost angličtiny. Flash proběhl úspěšně. Po prvotním delším načítání vás přivítá klasická Androidí Welcome screen. Nastavíte jazyk (pouze ENG), časové pásmo (my jsme pod Berlínem) a pokud máte, tak Googlí účet. A to je zhruba tak vše, co můžete udělat.
Tahle verze není snad ještě ani v plenkách, ale v lůně.
Nefunguje defacto nic. Foťákem počínaje a sítí operátora konče. Mám služebního kyslíka (O2) a toho to prostě nedokáže odhalit a telefon neustále tvrdí, že je v módu letadlo.
Nicméně zmíněný Dualboot funguje skvěle a tak zatím pofrčím na MeeGo. Androida nechám v telefonu a budu pečlivě sledovat aktualizace nějaké stabilnější verze.

RSS (komentáře k článku)