TOPlist

Android 4.3 úspěšně rootnut díky Chainfire!

chainfire

Jak čtenáři Světa Androida dobře vědí, Google ve spolupráci se Samsungem nedávno představil Samsung Galaxy S4 s čistým Androidem – tzv. Google Edition. Krátce na to se objevily uniklé ROMky s Androidem 4.3, takže bylo jen otázkou krátkého času, kdy na veřejnost začnou prosakovat informace o novinkách (viz články Android 4.3: přinese novinky, nebo zklamání? a Android 4.3: nová možnost řazení ikon a přístupnější systém notifikací). Zatím to vypadá, že změny proti verzi 4.2.2 budou spíše kosmetické, nicméně v tuto chvíli ještě zdaleka není známo vše, co nejnovější Android přinese.

Uniklý firmware s Androidem 4.3, konkrétně sestavení JWR66N, údajně velmi dobře funguje na původním Samsungu Galaxy S4 s procesorem Snapdragon, což jistě udělá radost uživatelům, kterým nevyhovuje poměrně těžkopádná grafická nadstavba TouchWiz. Co ovšem dosud chybělo, byla možnost zařízení rootnout.

Respektovaný vývojář, vystupující na XDA a v Obchodě Play jako Chainfire, připravil upravenou verzi aplikace SuperSU, která funguje s Androidem 4.3 na SGS4. Autor zveřejnil exploit na Google+, kde také vysvětluje, proč bylo nutné SuperSU upravovat.

SuperSU už funguje na Samsungu Galaxy S4 GE SuperSU už funguje na Samsungu Galaxy S4 GE

Hlavním rozdílem mezi touto a původní verzí SuperSU je slovy Chainfire to, že: „SuperSU běží v režimu démona (nová funkce) a spouští se během zavádění systému. Démon zpracovává všechny požadavky su, a i když to většinou funguje v pohodě, mohou některé aplikace očekávat, že jejich relace su bude spuštěna ve stejné větvi stromu procesů jako aplikace, která zahájila sezení.“

V tuto chvíli není zřejmé, zda se uvedená změna týká pouze Samsungu nebo obecně Androidu 4.3. Odpověď se dozvíme patrně až poté, co se objeví další firmwary s novým Androidem. Je nutné počítat i s některými dalšími rozdíly, které by měli znát zvláště ti, kteří používají recovery ClockworkMod, takže vřele doporučujeme prostudovat celý původní příspěvek.

Pokud tedy máte to štěstí a provozujete na svém Samsungu Galaxy S4 ROMku s Androidem 4.3, přichází to, nač jste se patrně těšili – flashnutelný ZIP k rootnutí systému můžete stáhnout z webu autora. Případné problémy pak můžete řešit v příslušném vláknu XDA fóra.

Zdroj: XDA developers, Google+ Chainfire a AndroidSPIN.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)