Android 4.3 pro Samsung Galaxy S3 a S4 přijde v říjnu!

ico

Po odhalení phabletu Galaxy Note III a hodinek Galaxy Gear Samsung oficiálně oznámil, že modely Galaxy S III a Galaxy S 4 dostanou v průběhu října update na Android 4.3 Jelly Bean. Aktualizace pro starší zařízení přinese, kromě novinek, jež jsou součástí Androidu 4.3, také kompatibilitu s chytrými hodinkami Gear, které Samsung představil ve středu na probíhajícím veletrhu IFA v rámci své prezentace Unpacked.

Android 4.3 přichází s podporou energeticky úspornějšího standardu Bluetooth LE (“Low Energy”), jež najde využití ve spojení s nově uvedeným externím příslušenstvím. Právě s ohledem na tuto skutečnost očekáváme brzké uvolnění Androidu 4.3 také pro Galaxy Note II, nicméně konkrétní termín v tomto případě nezazněl. Dalším argumentem pro aktualizaci je v případě Note II fakt, že telefon běží stále na stejné verzi systému, se kterou byl před rokem vypuštěn do světa, tedy na Androidu 4.1.2.

Zatím nebylo řečeno, kdy se Galaxy Note II dočká Androidu 4.3 Zatím nebylo řečeno, kdy se Galaxy Note II dočká Androidu 4.3

Loňské modely Samsung Galaxy S III i Note II zatím mají oficiálně pouze systém verze 4.1.x, tedy první Jelly Bean, který je proti Androidu 4.2 o mnoho funkcí chudší. Původně se očekávalo, že oba telefony během prázdnin obdrží aktualizaci na verzi 4.2, nicméně nedávno přišla informace, že dostanou rovnou Android 4.3, podobně jako HTC One.

Galaxy S III již jednu důležitou aktualizaci dostal – původně byl totiž prodáván s Androidem 4.0.4 Ice Cream Sandwich. Update na Android 4.1.2 přinesl možnost práce ve více oknech a S Beam spolu s dalšími “dobrotami”, jako jsou Google Now, Project Butter a rozšířená oznámení. Můžeme také předpokládat, jak je u Samsungu dobrým zvykem, že aktualizace přinese na starší model některé funkce z Galaxy S4 (a pak, že starého psa nenaučíte novým kouskům…).

Pro Galaxy SIII bude update na Android 4.3 zásadní aktualizací Pro Galaxy SIII bude update na Android 4.3 zásadní aktualizací

Samsung Galaxy S4 má Android 4.2.2, dokonce byl prvním telefonem jihokorejského výrobce, který měl tuto verzi hned po rozbalení z krabice. Lze předpokládat, že stávající vlajková loď bude mezi prvními třemi zařízeními, která spatří Android 4.3. Ostatně Galaxy S4 ve verzi “Google Edition” (varianta s čistým operačním systémem bez grafické nadstavby TouchWiz) již na Androidu 4.3 běží, čili z hlediska kompatibility hardwaru a systému je Samsung s velkou pravděpodobností na nový systém připraven. Proti stávající verzi nepřinese Android 4.3 mnoho novinek a rozdílů.

V případě Galaxy S4 nepřinese update na Android 4.3 mnoho zásadních novinek V případě Galaxy S4 nepřinese update na Android 4.3 mnoho zásadních novinek

Android 4.3 Jelly Bean přinesl řadu vylepšení, mezi které patří například omezené uživatelské profily, konektivitu Bluetooth 4.0 LE, podpora OpenGL 3.0, číselník s podporou vyhledávání metodou T9 a aktualizovaný systém notifikací.

Pouze pro jistotu připomínáme, že uvedený termín aktualizace se vztahuje pouze na “nebrandované” telefony. Zařízení, zakoupená u mobilních operátorů, dostanou Android 4.3 později – počítali bychom odhadem o měsíc, možná o dva. K případnému updatu dalších modelů se Samsung zatím nevyjádřil.

Zdroje: IB Times, Android Guys, Engadget, The Inquirer a Android Geeks.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (42)