Android 13 možná konečně vnutí Samsungu tiché aktualizace

Samsung Android 13 tiché aktualizace

V dubnu roku 2020 jsme vás informovali o tom, že společnost Google začne u zařízení se systémem Android 11 vyžadovat takzvané tiché updaty. Nový typ aktualizací, které stojí na principu průběžné instalace do oddělené části paměti a dokončují se pak jen běžným restartováním telefonu či tabletu, si ale tehdy neosvojili úplně všichni výrobci. Zejména Samsung, největší výrobce mobilů na světě, se tomuto procesu vyhnul. I na něj ale možná dojde díky podobnému pravidlu souvisejícímu se systémem Android 13.

Mishaal Rahman přišel se zatím nepotvrzenou informací, že dokončovaná verze Android bude mít konečně v přísnějších podmínkách zmíněné tiché aktualizace. A to u zařízení, které s tímto systémem vstoupí na trh. Pokud se Googlu podaří skutečně přinutit k zavedení této novinky úplně všechny, bude mezi takové přístroje patřit i řada mobilů Samsung Galaxy S23. Korejský gigant doposud updatuje své přístroje starším a zdlouhavějším způsobem, při kterém i instalace znemožňuje dané zařízení používat.

Jak dlouho trvá aktualizace ve vašem mobilu?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)