TOPlist

Režim Letadlo se v Androidu konečně zbaví otravného nešvaru

Android 13 režim Letadlo Pixel zachování Wi-Fi připojení flight mode

Režim Letadlo, který je (zatím) přísně vyžadován na palubě drtivé většiny letadel, uživatele mobilního telefonu, tabletu nebo třeba notebooku omezuje samozřejmě hlavně tím, že ztratí připojení k mobilní síti. Jako by toto nestačilo, na Androidu je navíc „flight mode“ v otázce automaticky přerušované konektivity mnohem otravnější než by nutně musel. Ještě před příchodem systému Android 11 režim Letadlo automaticky bezpodmínečně vypínal i Bluetooth a doteď tak činí i u Wi-Fi.

Zatímco Bluetooth už se tohoto nesmyslného omezení zbavil a může zůstat v chodu, Wi-Fi připojení musí uživatel vždy manuálně zapnout, pokud ho chce zachovat. I to se ale naštěstí mění. Společnost Google začala u svých telefonů Pixel, které jsou v otázce nových funkcí velmi často branou pro širší rozšíření k dalším značkám, zavádět novou podmínku i pro Wi-Fi.

„Při prvním zapnutí režimu Letadlo v telefonu se systémem Android se vypne Wi-Fi a Bluetooth. Toto nastavení můžete změnit a nechat bezdrátová připojení zapnutá, abyste zůstali připojeni k zařízením, jako jsou chytré hodinky nebo sluchátka Bluetooth. Bezdrátová připojení můžete také opět vypnout. Při příštím zapnutí režimu Letadlo si telefon zapamatuje předchozí nastavení,“ uvádí Google novinku ve své nápovědě.

Tato změna znamená, že jakmile při přepnutí zařízení do režimu Letadlo manuálně Bluetooth či Wi-Fi zapnete a necháte je běžet zase až do jeho vypnutí, při příštím přepnutí opět automaticky poběží. Technicky jde o úsporu jen několika klepnutí na displej, ale když potřebujete zachovat spojení s routerem třeba kvůli nějakému stahování, takové přerušení konektivity je zbytečně otravné. Doufejme, že se funkce rozšíří i mimo Pixel telefony.

Jaké připojení necháváte běžet v režimu Letadlo?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)