TOPlist

Zákaz trvá, přesto Huawei významně ovlivní vývoj Androidu 13

Android 13 Huawei EROFS

Google aplikace používat nesmí, 5G procesory jsou jí zapovězené, s americkou obchodní politikou je dlouho době ve sporu, vyvíjí vlastní konkurenční systém HarmonyOS… a přesto se bude čínská společnost Huawei významně podílet na budoucí podobě systému Android 13. Není to tak, že by snad nikdy k vývoji nepřispívala, ale ve světle aktuálních restrikcí jde opravdu o ironické vyústění. A o co že půjde? O souborový systém Enhanced Read-Only Files System (EROFS), který má pomoci s efektivnějším chodem třináctého Androida.

EROFS je schopný zvýšit výkon a rychlost úložiště a zároveň chránit místo před nežádoucím obsazením. Používá vylepšený kompresní režim, který funguje na jiném principu než ostatní souborové systémy. Rozdíly ve výkonu a rychlosti, které mají do budoucna pocítit právě i mobily se systémem Android 13, mají činit desítky až stovky procent.

Za zmíněnou technologií stojí softwarový inženýr Xiang Gao z Huawei a poprvé se objevila v nadstavbě EMUI 9.1 v Huawei mobilech P30 a P30 Pro. Paradoxně těch, které měly oficiálně Google aplikace jako poslední.

Jak rychlý je váš aktuální Android mobil?

Zdroj: hcentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)