Android 12 prý změní základní způsoby vyhledávání v telefonu

Android 12 nové vyhledávání

Vyhledávání. Původní a stále obrovská doména firmy Google. Své vlastní zajímavé postavení má i v systému Android, který americká firma vyvíjí. Nyní je řeč o vztahu mezi widgetem pro Google vyhledávání a aplikacemi třetích stran (převážně launchery), které se pokoušejí vykonávat stejnou úlohu. Je mezi totiž jeden podstatný rozdíl. Jen první jmenovaný za běžných okolností dokáže prohledávat jak výsledky na webu, tak i nainstalované aplikace a další věci, které se nacházejí v systému. To by se prý mohlo letos změnit, pokud se potvrdí spekulace o tom, že Android 12 nastaví nové principy vyhledávání.

Na tuto zajímavou novinku, která bude zajímat hlavně fanoušky alternativních vyhledávačů a launcherů, přišli vývojáři aplikace Niagara Launcher. A to díky nahlédnutí do kódu Androida (AOSP) a objevení API rozhraní pro “AppSearchManager”. Právě ten má být prý do budoucna prostředníkem k tomu, aby i aplikace a widgety třetích stran dokázaly v Androidu snadno vyhledávat nejen na webu nebo v omezeném množství aplikací, ale napříč celým systémem. Týkat by se to prý mělo třeba i prohledávání Google dokumentů nebo údajů z pořízených fotek. Tedy oblastí, které si zatím Google pečlivě střežil. Nové vyhledávání v systému Android 12 by mohlo být v tomto ohledu  zajímavou změnou.

Jak jste zvyklí prohledávat obsah mobilu?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)