Android 12 umožní v Google Chrome spustit více oken

Google Chrome více oken Android 12

Otevíráte si často na počítači prohlížeč ve více nezávislých oknech? A chybí vám tato možnosti u mobilního telefonu? V případě populárního Google Chrome se brzy dočkáte. V kombinaci s připravovaným systémem Android 12 se tento browser naučí zobrazovat na rozdělené obrazovce více oken. Nepůjde přitom jen o “hybridní” vizuální rozdělení jako doposud, ale samostatně spuštěné instance aplikace. Podle všeho jich může být až pět a budou schopné pojmout libovolný počet karet.

Na novinku odkazují změnu v jádře Chromium. Jakmile je v mobilu spuštěn split-screen neboli rozdělení obrazovek, menu v prohlížeči Chrome nabídne spuštění nového okna. Od chvíle, kdy je aktivních více oken, se pak v menu objevuje také položka manage windows (spravovat okna), která nejen umožňuje rychlé přepínání, ale také přehled, kolik je v každé instanci prohlížeče otevřených karet.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Příjemnou zprávou je také to, že si podle všeho spuštěné instance dokáží díky vlastnímu ukládání historie a souborů zapamatovat vlastní nezávislý obsah pro další spuštění. Tím se novinka liší od stávajícího stavu, kdy lze sice Chrome rozhodit do dvou oken, ale po zavření jednoho se karty automaticky slučují. V tuto chvíli je novinka dostupná beta testerům prohlížeče Chrome a systému Android 12.

K jakým účelům byste využili tuto novinku?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)