Android 11 zřejmě dostane automatický tmavý režim

android 11 autoamtický tmavý režim

V nejnovějším Androidu 10 sice konečně existuje tmavý režim, ovšem pokud nechcete využít některý z nástrojů od vývojářů třetích stran, neexistuje zde způsob, jak přepínání motivů automaticky naplánovat. Nyní to vypadá, že se to v nadcházející verzi změní. Android 11 má mít totiž automatický tmavý režim. Google totiž oznámil, že chce tuto funkci představit v nadcházející verzi Androidu.

V nástroji Google Issue Tracker byla funkce “Plánováním tmavého režimu v konečném vydání Android Q” opravena Googlem, přičemž k ní společnost dodala poznámkuUvedený problém byl vyřešen a bude k dispozici v příští verzi systému Android”. Po testování a následném odstranění automatického tmavého režimu se na Google svalila vlna kritiky. Společnost se však ohrazuje tím, že přidání tohoto přepínače není tak jednoduché, jak se může zdát. Při změně témat musí totiž některé aplikace kompletně změnit své rozhraní což znamená, že v některých případech dochází k pádu aplikací, či jejich nefunkčnosti.

android 11 automatický tmavý režim

Google dále tvrdí, že není úplně jednoduché spolehlivě zajistit, aby se režim přepínal hned po východu a západu slunce. Alespoň, že se tmavý režim zapne s nastaveným úsporným režimem. Doufejme, že se Googlu podařilo problémy vyřešit a přepínaní nebude tak otravné, jako je tomu teď. Takový iOS 13 zvládá stejnou funkci skvěle, takže nevidíme důvod, proč by to Android neměl umět.

Uvítáte automatický tmavý režim v systému Android 11?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)