Analytici předpovídají 5 až 6 miliónu prodaných kusů Nexus One v tomto roce

No Image-06

Vzhledem k tomu, že analytici předpovídají prodej 5-6 miliónu kusu telefonu Nexus One ještě v tomto roce, jedná se o velký skok na poli mobilního trhu. Pokud se to povede a Google prodá 6 miliónu kusu tohoto telefonu, bude to znamenat přibližný obrat ve výši $ 2,6 miliardy. Pro představu si ukážeme, jaké jsou předpovědi prodeje pro tak velké společnosti jako jsou Motorola a Apple.

nexusone3

  • Motorola plánuje v letošním roce prodat 13 miliónu kusu smartphonu, což je jen o polovinu více než v případě začínajícího Googlu.
  • Společnost Apple plánuje prodat 36 milionu mobilních zařízení, ale je to gigant, který na poli mobilních zařízení již nějakou dobu působí

Může se Vám zdát málo, že Google prodá jen 16% z toho, co plánuje prodat Apple se svým Iphone, ale jedná se o obrovský nárůst v prodeji telefonu se systémem Android. A když započítáme, že veškerou distribuci zajišťuje sám Google pouze prodejem přes internet, je to obrovský úspěch.

Petr Mišák
O Autorovi - Petr Mišák

Jak Petr poprvé spatřil informaci o systému Android, ještě netušil, že se mu stane osudným. V současné době je stav natolik vážný, že přestává komunikovat… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)