TOPlist

3 tipy, jak prodloužit výdrž telefonu s AMOLED displejem

Samsung Galaxy A 2016 (3)

Ze všech komponentů současného smartphonu s výdrží baterie nejvíce zamává displej. To při dnešních úhlopříčkách telefonů není žádným překvapením. Velké nároky na baterii jsou také důvodem, proč každý nástroj na snížení spotřeby energie okamžitě snižuje jas obrazovky. Pokud tedy chceme uspořit co nejvíce šťávy, je správné začít u displeje. Poradíme, jak konkrétně u telefonů s technologií displejů AMOLED jednoduše ušetřit pár potřebných procent navíc.

Proč se dá ušetřit s AMOLED a ne LCD displejem?

Pokud vlastníte smartphone s LCD displejem, následující tipy pro vás budou jistě zajímavé – praktikovat je však nemá smysl. LCD displeje fungují na zcela odlišné technologii a na rozdíl od AMOLED displejů se s vybíjením baterie díky displeji moc bojovat nedá – snad jen zmiňovaným nízkým jasem. LCD displeje podsvětluje jednolitý panel, zatímco u technologie AMOLED má každý pixel k dispozici svouj vlastní světelnou diodu, která danou část osvětluje. Pokud je tedy některý z pixelů černý, neprodukuje světlo a tudíž nespotřebovává energii (zjednodušeně).

amoled

Tip 1: Černá tapeta – mýtus nebo úspora energie?

Obecně černá tapeta či tmavší pozadí všeho možného je zažité jako jistá cesta k úspoře. Znovu musíme zdůraznit, že záleží na typu displeje – černá tapeta a locksreen LCD displeji nepomohou. Naopak u AMOLED mohou mít velký vliv – pozadí plochy a zamykací obrazovky vidíme na telefonu vůbec nejčastěji. Vyberte si tedy tapetu s laděním do černé nebo tmavých barev obecně. Stejně zvolte i pozadí zamykací obrazovky.

Tip 2: Zkuste aplikaci AC Display

Povedená aplikace AC Display může nahradit zmiňovanou zamykací obrazovku. Pokud však svůj locksreen měnit nechcete, poslouží AC Display zrovna tak dobře. Účelem aplikace je stylově se postarat o příchozí notifikace – a ještě přitom na zařízení s AMOLED displejem šetřit baterii. Příchozí notifikace uvidíte v jednoduchém minimalistickém rozhraní, kterému samozřejmě dominuje černá. Aniž byste museli zbytečně najíždět až do stahovací lišty k danému oznámení, můžete si ho přečíst pomocí AC Display.

[alert-success]Tip: Pozadí aplikace lze změnit a poslouží stejně dobře i uživatelům s LCD displejem.[/alert-success]

AcDisplay
AcDisplay

Tip 3: Černá, černá, všude černá

Celý článek spěl k jedinému – pokud máte AMOLED displej, černá je vaše nejlepší kamarádka. Zvolte si tmavé rozhraní, kde to jen jde – pátrejte po nastavení v aplikacích i telefonu, zcela jistě naleznete možnost volby tmavšího tématu. Čím méně podsvícených pixelů bude aktivních, tím lépe pro vaši baterii.

Závěrem

Pustit se do padesáti odstínů černi je s AMOLED displejem správná volba pro úsporu baterie – mějte však na paměti, že to neplatí pro LCD displej. Jestli má vaše zařízení LCD nebo AMOLED displej můžete mimo jiné zjistit v našem Android Katalogu.

Zdroj: GuidingTech.

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)