Spouštíme nový katalog Android zařízení. Parametry a srovnání vždy po ruce

novy katalog android zarizeni nahledovy

Čtyřjádrový, nebo dvoujádrový procesor? 2 GB, nebo 4 GB paměti RAM? Začínáte se ztrácet v parametrech obrovské spousty mobilních telefonů na trhu? Pak přesně pro vás máme skvělou novinku – spouštíme nový katalog Android zařízení, který vše důležité prozradí.

Nový katalog se dočkal zlepšení ve všech směrech

Databází obrovského množství mobilních telefonů, ale i příslušenství, se náš web pyšnil již delší dobu. Starý katalog ovšem nedokázal držet krok a po redesignu webu jsme jej museli dokonce vypnout. V té chvíli nám bylo jasné, že jediným správným řešením je spuštění nového katalogu, který bude ve všech ohledech lepší. A to se nyní povedlo. S plněním databáze jsme začali úplně od začátku.

[button-green url=”https://www.svetandroida.cz/katalog-android-zarizeni/” target=”_blank” position=”center”]Vyzkoušejte si nový katalog Android zařízení[/button-green]

Všechny důležité parametry rychle a přehledně na jednom místě

Nový katalog Android zařízení jsme udělali pro vás – pomocí několika kliknutí se totiž ihned dostáváte do útrob hledaného smartphonu, tabletu či příslušenství. Bleskově zjistíte, v čem telefon exceluje a v čem naopak “papírově” na svou konkurenci ztrácí. Do naší databáze přidáváme nejzajímavější mobilní telefony, tablety, ale i příslušenství a wereables.

Možnost bleskového srovnání s ostatními produkty

Váháte mezi dvěma či třemi přístroji? Pak se vám zcela jistě bude hodit šikovné srovnání, pomocí kterého snadno a rychle srovnáte parametry jednotlivých zařízení. Díky tomu budete přesně vědět, který přístroj má v kterých ohledech navrch. Velmi šikovnou funkcí je rovněž sdílení určitého srovnání ostatním – třeba zasláním kamarádovi.

katalog android zařízení 3

Videa a galerie

Papírové parametry a obrázky zařízení od výrobců nepoví to hlavní – bude se nám přístroj líbit i “naživo”? Ke každému produktu v katalogu tak přidáváme obrázky (nejlépe vlastní) a videa (například první pohledy), které prozradí daleko více než sliby výrobců.

katalog android zařízení 4

Hodnocení redakce

Papírové parametry nejsou vše – nemusí totiž reflektovat to, jak přístroj v reálném používání funguje. Proto jsme pro vás připravili také hodnocení, které je založeno na našich pocitech při používání a dává reálnější pohled na funkčnost telefonů. Toto hodnocení je uvedeno pouze u telefonů, které jsme recenzovali, u těch ostatních zůstává na hodnotě 1.

katalog android zařízení

Filtry, značky a řazení

Pro snazší vyhledávání položek v katalogu jsme pro vás připravili hned několik nástrojů, které pomohou:

 • filtry poslouží k rychlému rozlišení telefonu, tabletu nebo třeba příslušenství. Zároveň tak půjde filtrovat produkty dle aktuálních poptávek trhu, na které budeme dynamicky reagovat a upravovat. Dnes mohou zákazníci hledat telefony s 2GB RAM a větší, za rok to budou přístroje s 2K displejem apod.
 • značky snadno a rychle rozliší produkty určitých výrobců
 • řazení – zajímá vás, který přístroj je nejdražší, nejnovější či podle naší redakce nejlepší?
katalog android zařízení 6

Kde nový katalog naleznete?

Přístup do katalogu vám bude vždy na očích – umístili jsme jej totiž přímo do hlavního menu v horní části webu Svět Androida. Do katalogu vás budou odkazovat také “Widgety” v článcích, které povedou na určitý produkt. To proto, abyste jeho detailní parametry nemuseli nikde složitě hledat. Bohatě totiž postačí jeden klik.

 • Samsung Galaxy S23 Ultra 5G

  Samsung Galaxy S23 Ultra 5G

  • Displej: 6,8" Dynamic AMOLED 2X, 3088 x 1440 px
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy
  • RAM: 8/12 GB
  • Fotoaparát: Hlavní 200 MP, f/1.7, PDAF, Laser AF, OIS + Periskopický 10 MP, f/4.9, Dual Pixel PDAF, OIS, 10x optický zoom + teleobjektiv 10 MP, f/2.4, Dual Pixel PDAF, OIS, 3x optický zoom + Ultraširoký 12 MP, f/2.2, Dual Pixel PDAF, Podpora Super Steady videa
  • Baterie: 5000 mAh
  • Cena: od 34 990 Kč
  9.5

Stále pracujeme na dalších vylepšeních

Ačkoliv je nový katalog Android zařízení finálně spuštěn, rozhodně neusínáme na vavřínech. V této chvíli obsahuje databáze přibližně 50 nejzajímavějších přístrojů, přibývat budou ale takřka každým dnem. Těšit se můžete také na některé nové funkce, které teprve ladíme a připravujeme. Jednou z nich je například dynamická informace o aktuální ceně a dostupnosti.

katalog android zařízení 5

[button-green url=”https://www.svetandroida.cz/katalog-android-zarizeni/” target=”_blank” position=”center”]Vyzkoušejte si nový katalog Android zařízení[/button-green]

Shrnutí, co nabízí nový katalog Android zařízení

 • všechny důležité parametry rychle a přehledně na jednom místě
 • obsahuje databázi nejzajímavějších smartphonů, tabletů, ale i příslušenství a wereables
 • možnost bleskového srovnání s ostatními produkty
 • možnost zaslání porovnání produktů třeba kamarádovi
 • videa a galerie obrázků
 • vyhledávání v katalogu

Katalog Android zařízení Beta

Záměrně jsme katalog opatřili štítkem Beta, protože jej pro vás stále ladíme a vylepšujeme. Do budoucna se tedy můžete těšit na další novinky a funkce.

Líbí se vám náš nový katalog?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (39)