Skládací AMOLED displej se odkládá. A to na poměrně dlouhou dobu

AMOLED displej

Spekulací o skládacím telefonu Samsung Galaxy X, který bude mít ohebný AMOLED displej, bylo za poslední roky mnoho. Poslední hovořily o tom, že bychom se mohli dočkat již tento rok. Jenže hlavní inženýr společnosti Samsung Display si nyní přichystal studenou sprchu.

Skládací AMOLED displej bude až kolem roku 2019

Skládacímu telefonu jsme věnovali celý článek a vypadá to, že ještě nějakou chvíli bude aktuální, protože Samsung se nehrne do odhalení nového displeje. Podle hlavního inženýra společnosti Samsung Display, Kim Tae-woonga je to kvůli dvěma důvodům.

samsung galaxy – ohebný displej

Tím prvním je momentální velká poptávka po displejích s minimálními rámečky, takže společnosti včetně Samsungu nemají důvod přinášet na trh nový druh displeje. Druhý důvod je ten, že skládací AMOLED displeje mají pořád technické problémy, které rovněž brání tomu, aby byl představen telefon s tímto displejem.

Hlavní inženýr Samsung Display očekává, že technologie skládacích displejů by mohla být připravena kolem roku 2019. Dodal také, že nejprve budou k dispozici pouze jednostranné skládací telefony. Zařízení, kde by na obou stranách byl skládací displej, jsou podle něj ještě daleko.

Těšíte se na skládací telefony?

Zdroj: androidcentral.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)