Nové čtečky Amazon Kindle Paperwhite nabízejí větší displej, bezdrátové nabíjení a skvělou výdrž

amazon čtečka 2021

Společnost Amazon představila aktualizované verze populárních čteček Paparwhite a Paperwhite Signature Edition. Oba dva modely jsou si velmi podobné, avšak druhá jmenovaná nabízí některé benefity navíc.

Amazon představil nové čtečky Kindle Paperwhite a Paperwhite Signature Edition

Amazon Paperwhite se může pochlubit větším 6,8palcovým displejem s tenčími rámečky, maximální jas byl zvýšen o 10 % a lze nastavit také teplotu barev displeje. Signature Edition navíc nabízí funkci automatického jasu podle okolního světla a také bezdrátové nabíjení. Zlepšena byla také výdrž baterie, konkrétně na 10 týdnů, což je vůbec nejdelší výdrž ze všech Kindle čteček. Nabíjí se přes USB-C konektor a plné nabití trvá 2,5 hodiny.

Klasický Paperwhite nabízí 8 GB na vaše knihy, zatímco Signature Edition nabízí 32 GB. Můžeme počítat také s lepším uživatelským rozhraním, kde je nyní snadnější přepínat mezi aktuální knihou a domovskou obrazovkou, nebo novými filtry v knihovně. Kindle lze taktéž spárovat s iOS či Android systémy a předobjednávka obou modelů začala již dnes. K prvním zákazníkům se dostane 27. října, respektive 1. prosince v případě Signature Edition, která vychází na 230 dolarů, což je asi 5 000 korun bez daně. Základní verze pak stojí 140 dolarů s reklamou a 160 dolarů (3 500 korun) bez reklam.

Jakou čtečku používáte vy?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

paypal

Podrobný návod, jak zprovoznit PayPal

Návody Jan Olejník Jan Olejník
5 min. uložit na později

Komentáře (1)