Amazon Fire TV Cube je parádní multimediální centrum s reproduktorem a vychytaným ovladačem

amazon fire tv cube

Amazon právě představil třetí generaci multimediálního centra Amazon Fire TV Cube, která se může pochlubit lepším hardwarem, rychlejším připojením a také aktualizovaným designem.

Nový Amazon Fire TV Cube se předchozím generacím podobá snad jen tvarem. Jinak byl jeho design kompletně překopán a to tak, že zde nově máme vestavěný reproduktor, který je pokrytý ze všech stran látkou. Nechybí samozřejmě ani mikrofony, díky kterým může nová kostka fungovat jako domácí asistent. Pochopitelně je dostupná pouze Alexa a na jiné asistenty můžeme zapomenout.

See Every Fire TV Device Announced (September 2022)

See Every Fire TV Device Announced (September 2022)

Budoucí majitele se mohou těšit také na nový čipset, který je dle firmy 2x výkonnější oproti Fire TV Stick 4K Max, o kterém jsme vás informovali přibližně před rokem. Díky němu bude načítání aplikací i chod celého systému plynulejší. Počítat můžeme také s HDMI porty či standardem Wi-Fi 6E. Pokud byste chtěli připojit videokameru, můžete tak učinit přes USB-A port.

Spolu s Fire TV Cube představil Amazon také nový podsvícený ovladač Remote Pro s vestavěným reproduktorem, což se může hodit v případech, kdy nevíte, kam jste jej odložili. Stačí se požádat Alexu, aby vám ovladač “našla”. Nechybí ani tlačítka, která si můžete libovolně nadefinovat na vámi preferované aplikace. Za Amazon Fire TV Cube si firma účtuje 140 dolarů, tedy asi 3 500 korun, za ovladač Remote Pro pak dalších 35 dolarů, což vychází asi na 900 korun.

Zkoušeli jste někdy Fire od Amazonu?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)