TOPlist

Amazon chystá dva mobily – jeden s „bezbrýlovým“ 3D displejem

amazon_phone_mock-580-75

Drby a dohady o tom, co Amazon chystá nového, nabírají na intenzitě a Wall Street Journal přišel s informací, která nás upřímně řečeno překvapila. Společnost, která se proslavila nejen obrovským internetovým nákupním centrem, ale i tablety a čtečkami řady Kindle, se chystá vydat dva nové telefony, přičemž jeden z nich se bude pyšnit trojrozměrným zobrazením, k jehož sledování nebudou potřeba žádné brýle.

amazon-appstore-android2_1020_large_verge_medium_landscape

Se stejným konceptem boduje na trhu třeba i kapesní konzole Nintendo 3DS a je tedy poměrně překvapivé, že se tato technologie nepodívala ve větší míře do mobilního segmentu už dříve. Samozřejmě se můžeme dohadovat o tom, zda je 3D displej jenom frajerská vychytávka na chlubení před kamarády nebo zda má reálné využití. My osobně vsázíme na to, že Amazon ví, co dělá. Koneckonců jeho Kindle, tablet za skvělou cenu, byl bezvadným tahem a nebýt poněkud pošramocené distribuce u nás na východě, neměl by výraznější chyby.

Jsme tedy zvědaví, jak se Amazon s „tři-déčkem“ popere a zda využije technologii pro sledování očí, podle které se trojrozměrný displej přizpůsobuje. Poslední drb se týká procesoru – prý to bude „něco od Qualcommu“. Napadá vás nějaké využití pro 3D obraz v dlani?

 

Zdroj: Phandroid

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)